У Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» заступником начальника управління – начальником відділу обліку платників та об'єктів оподаткування, ведення реєстрів управління електронних сервісів Світланою Пономарьовою на тему «Реєстрація та використання РРО/ПРРО в господарській діяльності суб’єктів господарювання»:
Питання: Добрий день! Скажіть, будь ласка, в яких випадках при проведенні розрахункових операцій через РРО/ПРРО суб'єкти господарювання повинні програмувати коди УКТ ЗЕД?
Відповідь: Доброго дня! Пунктом 11 статті 3 Закону № 265 встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції через РРО та/або через ПРРО для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Реквізити фіскального касового чека на товари (послуги) визначено п. 2 розділу 2 Положення про форму і зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за№ 220/28350 (далі - Положення № 13).
Згідно з абзацом восьмим п. 2 розділу 3 Положення № 13 фіскальний касовий чек на товари (послуги) має містити, зокрема, код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством).
Код УКТ ЗЕД є обов’язковим реквізитом для підакцизних товарів та відповідно до Положення № 13 фактично є частиною назви товару.
Питання: Добрий день! Чи можна використовувати ПРРО при оптовій або роздрібній торгівлі пальним?
Згідно з п. 1 ст. 3 Закону № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО із створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Використання ПРРО при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється.
Питання: Доброго дня! В мене таке питання: як створити каталог номенклатури товарів в ПРРО по зручним для користувача групам з можливістю здійснення пошуку?
Відповідь: Доброго дня! Номенклатуру товарів формує та вводить користувач ПРРО самостійно. Виконання пошуку по назві товару або її частині реалізовані в безкоштовному рішенні ДПС. Користувач ПРРО може самостійно виконати налаштування груп товарів для пошуку.
Наразі база номенклатури товарів містить такий перелік даних: внутрішній код товару (послуги), штриховий код товару (послуги) код товару за УКТЗЕД, код послуги за ДКПП, найменування товару, код одиниці виміру, найменування одиниці виміру, ціна (грн), ПДВ – літера, ПДВ – ставка (%), збір – літера, збір – ставка (%).
Поля, за якими здійснюється пошук - внутрішній код товару (послуги), штриховий код товару (послуги), найменування товару.
Питання: Доброго дня! В мене таке питання: як налаштувати друк чеків при використанні у господарській діяльності ПРРО?
Відповідь: Доброго дня! Безкоштовний ПРРО дозволяє друк фіскальних чеків на різних пристроях.
Процедуру налаштування друку описано в керівництві користувача, що знаходиться в складі архівного файлу разом з програмним забезпеченням для завантаження.
Питання: Доброго дня! ПРРО неможливо використовувати на операційній системі IOS (для iPhone), чи буде доопрацьовано програмне забезпечення ?
Відповідь: Доброго дня! Так, розробку безкоштовної версії ПРРО, застосовану для операційної системи IOS, завершено. Її буде надано для експлуатації після завершення дозвільних процедур.
Питання: Добрий день! Скажіть, будь ласка, який порядок використання кваліфікованих електронних підписів фізичних осіб-підприємців та їх найманих працівників при застосуванні ПРРО?
Відповідь: Доброго дня! Кваліфікований електронний підпис (далі – КЕП) в ПРРО має використовуватись з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».
В ПРРО може використовуватись КЕП лише тих осіб, дані про сертифікати електронних підписів яких внесені до Реєстру ПРРО, та які є дійсними на момент проведення розрахункової операції.
Подання даних про сертифікати електронних підписів, що використовуються в ПРРО, здійснюється з дотриманням пункту 7 розділу ІІ Порядку № 317.
Суб’єкт господарювання надсилає до ДПС Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за формою J/F1391801 з інформацією про ідентифікатор ключа сертифікату, який використовується для підпису, у тому числі щодо особи, якій надані повноваження проводити розрахункові операції.
Дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються ПРРО, вносяться до Реєстру ПРРО.