Сьогодні, 18 березня 2021 року, у рамках співробітництва з представниками об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ) під головуванням в. о. заступника начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Леонова Валерія проведена чергова онлайн нарада з керівниками та представниками Магдалинівської ОТГ, Чернеччинської ОТГ, Личківської ОТГ Піщанської ТГ, Губиниської ТГ, Черкаської ТГ, Новомосковської ТГ, Царичанської ОТГ, Могилівської ОТГ, Китайгородської ОТГ та Ляшківської ОТГ.
У нараді також прийняли участь керівники підрозділів ГУ ДПС.
Захід відкрив в. о. заступника начальника ГУ ДПС Леонов Валерій, який привітав присутніх та подякував усім за виділений час для спілкування.
«Спільне обговорення і вирішення питань, пов’язаних з наповненням бюджетів, представниками податкової служби області і органами місцевого самоврядування – це робочий процес, який відбувається вже на постійній основі.
Проведення зустрічей у різних форматах ще раз підтверджує, що співпраця між органами місцевого самоврядування та податковою службою в адмініструванні та стягненні податкових платежів є надзвичайно важливою», – зазначив Леонов Валерій.
Леонов Валерій підкреслив, що зростання надходжень до державного та місцевих бюджетів протягом двох місяців поточного року є позитивною динамікою. Він висловив подяку платникам податків, які патріотично ставляться до виконання своїх фінансових обов’язків і добросовісно сплачують податки.
«Стабільні позитивні результати у наповненні бюджетів можливо досягнути завдяки спільним заходам та тісній співпраці податкової служби з ОТГ. Обговорення проблемних питань та їх вирішення можливо саме під час проведення таких зустрічей», – наголосив в. о. заступника начальника ГУ ДПС.
Керівники та представники територіальних громад Дніпропетровської області зауважили, що податкові надходження є основою фінансової спроможності ОТГ і для планування дохідної частини місцевих бюджетів важливе значення має обмін з податковими органами інформацією, яка пов’язана зі сплатою місцевих податків і зборів.
На нараді обговорювались актуальні питання щодо надходження коштів від використання природних ресурсів, а саме – плати за землю, екологічного податку.
Особливу увагу приділено взаємодії податкових органів з органами місцевого самоврядування у частині залучення платників, які не оформили право власності або право користування земельними ділянками, а також спільній організації роботи щодо залучення до декларування доходів від продажу сільськогосподарської продукції «одноосібників» та фізичних осіб, які отримують доходи за здавання іншим фізичним особам власних паїв в оренду.
Присутнім також повідомили про новації податкового законодавства і законодавства з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Увагу сконцентровано на проведенні деклараційної кампанії 2021, а також на застосуванні РРО та програмних РРО.
Фахівці податкової служби звернули увагу на наявний податковий борг, що обліковується у населених пунктах ОТГ, а також на використання можливостей врегулювання податкового боргу, передбачених нормами Закону України від 04 грудня 2020 року № 1072-IX, якими внесено зміни до Податкового кодексу України та інших законів України та на питання виділення грошової підтримки для погашення податкового боргу підприємств комунальної форми власності.
Крім того, присутніх проінформували про електронні сервіси ДПС та переваги Електронного кабінету, про роботу мобільного центру обслуговування платників ГУ ДПС (ЦОП).
Для виконання обов’язків, запроваджених податковим законодавством, для платників податків важливу роль відіграє роз’яснювальна робота, яка проводиться спеціалістами – податківцями різноманітними формами та методами.
Інформаційна взаємодія має важливе значення у співпраці органів податкової служби з ОТГ. Сьогодні найбільш дійовим засобом поширення інформації є мережа Інтернет.
Під час наради сторони обговорили першочергові питання, які є важливими і актуальними.
Підсумовуючи результати зустрічі, в. о. заступника начальника ГУ ДПС Леонов Валерій зазначив, що такі заходи є корисними і проводяться саме з метою вирішення нагальних питань і є ефективним інструментом для планування спільної стратегії у напрямку регіонального розвитку.
Представники ОТГ подякували організаторам заходу та висловили переконаність, якщо є співпраця – буде й результат!