Днями у Межиріцькій об’єднаній територіальній громаді відбулось засідання «круглого столу» за участі начальника Павлоградської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Радіонової Ольги, головного державного інспектора Павлоградської ДПІ ГУ ДПС у Дніпропетровській області Якименко Марини з представниками територіальної громади.
Під час спілкування обговорювались нагальні питання стосовно наповнення місцевого бюджету в умовах воєнного стану, легалізації заробітної плати, застосування реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій та мінімального податкового зобов’язання.
Радіонова Ольга висвітлила актуальні питання податкового та іншого законодавства, а саме зміни, внесені Законом № 3219, акцентувавши увагу на питанні застосування РРО/ПРРО та поновлення відповідальності за порушення вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами) (далі – Закон № 265).
Відзначила, що з 01.08.2023 відповідальність за порушення Закону № 265 застосовується не тільки до платників податків, що здійснюють продаж підакцизних товарів, а й до суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор. З 01.10.2023 відповідальність буде застосовуватись до всіх категорій платників податків, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Якименко Марина нагадала, що Законом України від 30.11.2021 № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, запроваджено поняття МПЗ.
Відповідно до п. 64 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) першим роком, за який визначається МПЗ, є 2022 рік.
Платником у частині МПЗ є резидент, який володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь (п.п. 162.11 п. 162.1 ст 162 ПКУ).
Базою нарахування мінімального податкового зобов’язання є нормативна грошова оцінка земельної ділянки. Реквізити для сплати МПЗ зазначаються в податковому повідомленні-рішенні.
Сплата загального МПЗ здійснюється протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Під час зустрічі було обговорено питання відповідності облікових даних платників плати за землю та забезпечення проведення звірки даних платників податків.
У ході діалогу було акцентувано увагу на необхідність оформлення трудових відносин з найманими працівниками, перевагах для роботодавців та працівників від використання задекларованих трудових відносин та наслідках використання праці неоформлених працівників.
На завершення заходу сторони підкреслили важливість проведеного заходу та домовились про розширення подальшої співпраці.