Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» у ДПІ у м. Покрові на тему «Застосування РРО, нововведення Закону №3219»

опубліковано 13 вересня 2023 о 16:31

У Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування РРО, нововведення Закону №3219».

На запитання платників податків відповів начальник державної податкової інспекції у м. Покрові Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Желудков Олександр Олександрович.

Питання 1: Добрий день!  Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?

Відповідь: Доброго дня! Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним програмного РРО.

Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого має намір здійснювати реєстрацію розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати. 

Питання 2: Добрий день! Як здійснюється програмування найменування товарів (послуг) в ПРРО?

Відповідь: Доброго дня! Програмування товарів/послуг в ПРРО здійснюється суб’єктом господарювання/оператором (касиром) самостійно шляхом додавання товарів/послуг або шляхом імпорту даних переліку (файлу у форматі CSV), який формується згідно з інструкцією користувача ПРРО.

Питання 3: Добрий день! Яким чином контролюється перехід режиму роботи ПРРО з офлайн в онлайн?

 Відповідь: Доброго дня! Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Мінфіну від 23.06.2020 № 317 передбачено, що ПРРО автоматично переводиться із режиму офлайн в режим онлайн-обміну з фіскальним сервером у момент відновлення зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером.

Програмне рішення ПРРО, працюючи в режимі офлайн, повинно забезпечувати постійний контроль щодо відновлення зв’язку ПРРО з фіскальним сервером та перевіряти наявність зв’язку перед формуванням кожного чека в режимі офлайн. 

Питання 4: Добрий день! Чи може один суб’єкт господарювання реєструвати та застосовувати ПРРО поряд із класичними РРО?

Відповідь: Доброго дня! Законодавчо не встановлено заборон та обмежень щодо застосування одним суб’єктом господарювання ПРРО поряд із класичними РРО.

Питання 5: Добрий день! Чи передбачено відповідальність за нестворення Зет-звітів?

Відповідь. Доброго дня! За законом, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг)  зобов’язані щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі РРО або ПРРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій. За порушення встановленого Законом № 265 порядку, зокрема, нестворення (несвоєчасне створення) щоденних ЗЕТ-звітів у паперовій та/або електронній формі РРО або ПРРО, до платників податку застосовується штраф відповідно до норм КУпАП.

Щодо діючих норм законодавства, яке стосується використання касової техніки.

З 01 січня 2022 року всі суб’єкти господарювання, окрім платників єдиного податку І групи повинні в своїй діяльності при проведенні розрахункових операцій використовувати належним чином зареєстровану касову техніку.

Додатково підкреслюю, що в Законі відсутня норма про звільнення суб’єктів господарювання від використання належним чином зареєстрованої касової техніки.