Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування РРО, нововведення Закону №3219» У Вільногірській ДПІ Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області відбувся 14-08-2023

, опубліковано 16 серпня 2023 о 16:31

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему

«Застосування РРО, нововведення Закону №3219»

 

У Вільногірській ДПІ Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування РРО, нововведення Закону №3219».

 На запитання платників податків відповів начальник Вільногірської ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Жушман Владислава Валеріївна.

Питання 1: Добрий день!

Чи можна через Електронний кабінет замовити картку платника податків?

Відповідь. Доброго дня!

Так, можна. Для цього необхідно в приватній частині Електронного кабінету, доступ до якої надається після проходження користувачем електронної ідентифікації, зайти в меню  «ЕК для громадян» та обрати розділ «Облікова картка фізичної особи – платника податків (1 ДР)». Натиснути «Створити» та виконати необхідні дії. Потім підписати документ за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та відправити. Після цього Ви отримаєте повідомлення:  Відповідь № 1 (Повідомлення про отримання документу) та Відповідь № 2 Фінальна (Повідомлення про результати обробки Облікової картки фізичної особи-платника податків – форма № 1 ДР). Після підтвердження Ви можете звернутися до ДПІ за отриманням картки платника податків.

 

Питання 2: Добрий день!

В яких ДПІ Дніпропетровської області можна отримати безкоштовні КЕП, і якщо так, то де саме?

Відповідь. Доброго дня!

Отримати безкоштовні КЕП в Дніпропетровській області можливо у наступних пунктах кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС України:

у м. Дніпро за адресами

- просп. Слобожанський, буд. 95а (в Придніпровській ДПІ),

- просп. Богдана Хмельницького, буд. 25 (в Шевченківській ДПІ),

 

у м. Кривий Ріг за адресами

- просп. Героїв – підпільників, буд. 42 (в Криворізькій північній ДПІ)

- вул. Пушкіна, буд. 4а (в Криворізькій південній ДПІ)

 

у м. Кам’янське за адресою

вул. Медична, буд. 9 (в Кам’янській ДПІ),

 

у м. Новомосковськ за адресою

вул. Микити Головка, буд. 30 (в Новомосковській ДПІ).

Питання 3: Добрий день!

Як користуватись сервісом «Реєстр платників єдиного податку», розміщеним у приватній частині Електронного кабінету?

Відповідь. Доброго дня!

На період дії воєнного стану доступ до Реєстру платників єдиного податку надається за умови ідентифікації особи, яка бажає отримати такі відомості, з використанням засобів електронної ідентифікації в приватній частині Електронного кабінету.

Для перевірки даних, зокрема, про дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платником податків або дату виключення з реєстру платників єдиного податку достатньо здійснити пошук за податковим номером (серією та номером паспорта) або найменуванням/ПІБ платника податків.

Водночас інформація про юридичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи у відкритій та приватній частинах Електронного кабінету відсутня.

 

Питання 4: Добрий день!

Як фізичній особі направити запит для отримання довідки про доходи?

Відповідь. Доброго дня!

Для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді необхідно:

  1. Увійти до Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн. Запит формується фізичними особами – платниками податків з використанням КЕП фізичної особи, отриманого у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

  1. Обрати меню «ЕК для громадян», розділ «Запит про суми виплачених доходів» та натиснути кнопку «Створити».
  2. Зазначити період за який необхідна інформація, та натиснути кнопку «Зберегти».
  3. Потім натиснути кнопку «Підписати» та підписати Запит за допомогою КЕП. Після чого Запит буде відправлено автоматично.

Середня тривалість обробки Запиту складає близько 30 хвилин. Вiдповiдь на Запит у електронному виглядi можна переглянути у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи».

Звертаю увагу, що Запит може бути сформований починаючи з I кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (запит формується поквартально, тому загальна кількість кварталів, яка вказується в запиті, не повинна перевищувати 20 кварталів). Інформація про доходи за останній звітний період надається через 50 днів після його закінчення.

 

 

Питання 5: Добрий день!

 Чи застосовує СГ РРО та/або ПРРО у разі реалізації товарів (послуг), оплата за які здійснюється за допомогою сервісу «Інтернет-банкінг»?

Відповідь. Доброго дня!

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями. Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Банківський сервіс «інтернет-банкінг» – це сучасний програмний комплекс, що дає змогу контролювати стан своїх рахунків та здійснювати банківські операції без відвідування установи банку в режимі 24 години на добу з будь-якої точки світу, де є доступ до мережі Інтернет.
        Інтернет-банкінг, на відміну від платіжного застосунку, робить тільки пряме перерахування коштів з рахунку платника на рахунок отримувача на основі розпоряджень, які клієнт передає банку на відстані, і для цього клієнт самостійно повинен обрати в інтерфейсі Інтернет-банкінгу свій рахунок, з якого він бажає сплатити, та вказати платіжні реквізити отримувача – код отримувача та його IBAN.

Враховуючи викладене, суб’єкт господарювання не застосовує реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмний РРО у разі реалізації товарів (послуг), оплата за які здійснюється за допомогою сервісу «Інтернет-банкінг».