Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про актуальні питання податкового законодавства в умовах воєнного стану під час інтерв'ю у м. Кам'янське

опубліковано 01 грудня 2022 о 11:50

Днями начальник Кам’янського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Шишлаков Борис під час інтерв'ю з журналістом газети «Событие» Ігорем Кузьминським повідомив платникам про актуальні питання податкового законодавства в умовах воєнного стану.

Шишлаков Борис проінформував про актуальні питання податкового законодавства, а саме: Закон України від 15 серпня 2022 року № 2516-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпеченні національної безпеки України», який вніс зміни до Податкового кодексу України щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування - продовжено строк проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб до 01 березня 2023 року; отримання податкової знижки;  питання застосування РРО в умовах воєнного стану, трудові відносини.

Повідомив про Закон України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Посадовець нагадав про порядок заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач» у платіжних документах, це позбавить від виникнення податкового боргу, нарахування штрафних санкцій та пені та закликав звертатися до Сервісу «Пульс» Державної податкової служби України.

Посадовець звернув увагу, що з метою створення сприятливих умов для подання електронних документів на офіційному вебпорталі ДПС ведеться рубрика «Електронна звітність».

Платники та розробники програмних забезпечень мають можливість отримати електронні формати документів, необхідні довідники, програмне забезпечення по формуванню документів в електронній формі та ознайомитись з актуальними новинами https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/.».

Шишлаков Борис під час інтерв'ю звернув увагу, що у разі виникнення у бізнесу або громадськості питань стосовно застосовування податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на органи ДПС, у них є можливість звернутись на електронну скриньку комунікаційної податкової платформи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області за адресою dp.ikc@tax.gov.ua. Ця платформа створена задля якісної та оперативної комунікації податкової служби області з бізнес-спільнотою і громадськістю та забезпечення ефективного зворотнього зв’язку.