Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Межівській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо новацій податкового законодавства в умовах воєнного стану

опубліковано 27 травня 2022 о 10:00

Днями у Межівській державній податковій інспекції Головного управління у Дніпропетровській області (Межівська ДПІ) відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», де обговорювались питання щодо новацій податкового законодавства в умовах воєнного стану.

На запитання відповідала начальниця Межівської ДПІ Людмила Дудко.

Наводимо найбільш актуальні питання, з якими звертались запитувачі.

 

Питання: Скажіть, будь ласка, чи продовжується під час воєнного стану кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році?

Відповідь: Так, продовжується. Відповідно до п. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, у випадку відсутності у платника податків можливості, зокрема своєчасно подати декларацію, платники звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності з обов’язковим наданням декларації протягом 6-ти місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

 

Питання: Хто може скористатись одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням та хто не може бути декларантом?

Відповідь:Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть наступні категорії декларантів:

- фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи;

- фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

До осіб, які не можуть бути декларантами у одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні належать:

- особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування;

- особи, які, починаючи з 01 січня 2010 року, виконують або виконували в Україні публічні функції, передбачені п. 37 частини першої ст. 1 Закону України від 06 грудня 2019 року № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» із змінами;

- особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року № 1644-VII «Про санкції» із змінами та доповненнями.

 

Питання: Яким чином суб’єкт господарювання може провести через ПРРО операцію повернення коштів за неотриманий товар/послугу у разі, якщо розрахунки були здійсненні через класичний РРО?

Відповідь: Повернення суб’єктом господарювання коштів за неотриманий товар/послугу через програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) у разі, якщо розрахунки були здійсненні через класичний реєстратор розрахункових операцій (РРО), здійснюється шляхом формування розрахункового документа з типом «Видатковий чек», в якому слід обрати відповідний товар та вказати номер чека, з якого відбувається таке повернення.