Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Криворізький південний регіон) інформує.
З 01 січня 2022 року набрала чинності законодавча вимога про обов’язок малого бізнесу щодо використання касових апаратів, тобто реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або сучасну альтернативу – програмні РРО (ПРРО).
Їх використання необхідне для фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) – платники єдиного податку другої – четвертої груп при проведенні розрахункових операцій.
Застосування РРО (звичного апаратного чи програмного) є обов`язковим для тих суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.
Класичний РРО – це пристрій для проведення фіскалізації при реєстрації розрахункової операції: проведення продажу товарів (надання послуг), проведення купівлі-продажу іноземної валюти, реєстрація кількості проданих товарів (наданих послуг), операції з приймання готівки для подальшого переказу тощо.
ПРРО є програмою, що дозволяє працювати з телефону, планшета чи комп’ютера, використовуючи усі можливості класичного касового апарату, і додаючи до нього ряд переваг. Зокрема, ПРРО швидко реєструються, оперативно проводить фіскалізацію, не потребують технічного обслуговування та простіше оновлюються відповідно до законодавчих змін.