Фізична особа-підприємець планує здійснювати роздрібну торгівлю оливами, очисниками скла для автомобілів, мастилами для автомобілів, розфасованими в споживчу тару різної місткості – до 5 літрів. Чи потрібно реєструватись платником акцизного податку та складати та реєструвати акцизні накладні?
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області ( території обслуговування Дніпровсько - Новомосковського регіону) консультує.
Перелік підакцизної продукції - пального, наведений в пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Згідно пп. 14.1.141 1 п. 14.1 ст.14 Кодексу, пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI цього Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного: до акцизного складу; до акцизного складу пересувного; для власного споживання чи промислової переробки; будь-яким іншим особам.
Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками.
При здійсненні реалізації не підакцизних паливно-мастильних матеріалів та/або підакцизного пального в тарі ємністю до 5 літрів (включно) реєструватись платником акцизного податку та складати акцизні накладні не потрібно.