Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

До місцевих бюджетів Дніпропетровщини платники ПДФО спрямували понад 12,6 млрд гривень

, опубліковано 31 липня 2025 о 09:21

З початку поточного року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області платниками податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) спрямовано понад 12,6 млрд гривень. 

Як зазначила очільниця податкової служби Дніпропетровщини Теодозія Чернецька, у порівнянні з січнем – червнем 2024 року це майже на 1,9 млрд грн, або на 17,5 відс., більше.

Звертаємо увагу, що ПДФО сплачується (перераховується) до відповідного бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки, небанківські надавачі платіжних послуг приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання платіжної інструкції на перерахування цього податку до відповідного бюджету або платіжної інструкції на зарахування коштів у сумі цього податку на єдиний рахунок, визначений ст. 35 прим. 1 Податкового кодексу України (ПКУ).

Відповідальним за сплату (перерахування) до бюджету ПДФО є податковий агент, який зобов’язаний утримувати ПДФО із суми нарахованого оподатковуваного доходу платника за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у статті 167 ПКУ.