Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Заборгованість на Дніпропетровщині за перше півріччя скоротилася на понад 859 млн гривень

, опубліковано 18 липня 2025 о 13:20

За результати проведених Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) заходів у першому півріччі цього року з боржників стягнуто 746,8 млн грн податкової заборгованості та 112,8 млн грн недоїмки з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок).

У податковій Дніпропетровщини триває активний діалог з керівниками підприємств, що заборгували сплату податків, зборів та єдиного внеску. Задіяний комплекс заходів, передбачених Податковим кодексом України, для недопущення приросту податкового боргу. Адже кожна гривня несплачених податків і зборів – це, зокрема, недофінансування армії, шкіл, лікарень, інфраструктурних проєктів.

Тому зменшення податкового боргу – один з пріоритетних напрямків роботи ГУ ДПС.

У фокусі чергових зустрічей з керівниками декількох підприємств, що знаходяться на території обслуговування Павлоградської та Самарівської державних податкових інспекцій ГУ ДПС, які відбулися за участі заступниці начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Наталі Федаш та провідних фахівців управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС, йшлося про вчасне виконання зобов’язань зі сплати податків і зборів.

На дискусійних майданчиках говорили про фінансовий стан підприємств, причини виникнення заборгованості, а також про можливі наслідки невиконання зобов’язань зі сплати податків, зборів та єдиного внеску.

За результатами зустрічей розроблені плани заходів із погашення та недопущення зростання податкового боргу і заборгованості з єдиного внеску протягом цього року. 

Представники бізнесу мали можливість отримати фахові відповіді податківців на актуальні запитання.

ГУ ДПС закликає платників податків активно співпрацювати з податковими органами, використовувати доступні сервіси та звертатися за консультаціями, щоб уникнути проблем із заборгованістю. 

Така взаємодія сприяє розвитку прозорої економіки та зміцненню партнерських відносин між бізнесом і державою.