На Дніпропетровщині спостерігається стійка тенденція до зменшення платників, віднесених до переліку ризикових. Від початку року їх кількість скоротилась майже на 50 відсотків. Такі результати стали можливими завдяки постійній комунікації з платниками та системній роботі консультаційного центру з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (Консультаційний центр). Його метою якраз і є надання суб’єктам господарювання методологічної та практичної допомоги у питаннях, що стосуються зупинення реєстрації податкових накладних.
Про це податківці області розповіли на регіональному практикумі «Експорт-Імпорт 2025 в умовах турбулентності: обмеження, податки та митниця», організованого Дніпропетровською торгово-промисловою палатою.
Професійний дискусійний майданчик зібрав велике коло учасників: власників бізнесу, директорів, бухгалтерів, експертів, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю (ЗЕД), податківців та митників.
Практикум охопив широкий спектр питань, які є актуальними для українського бізнесу в умовах війни та мають вплив на стабільне функціонування підприємств у часи викликів.
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) представили керівники профільних підрозділів. Податківці розповіли бізнесу не тільки про систему моніторингу критеріїв оцінки ризиків, а й про оподаткування експортно-імпортних операцій та відшкодування податку на додану вартість (ПДВ). Зосередились на важливих нюансах: хто саме має право на отримання бюджетного відшкодування, які суми повертаються та за яким алгоритмом вони обчислюються.
Окрім того, фахівці обласної податкової приділили увагу особливостям сплати та адміністрування податків при ЗЕД, податковим, валютним, юридичним ризикам, що виникають в українських компаній при оплаті товару без ввезення в Україну, а також правилам роботи з комісіонерами, дистриб’юторами за кордоном з точки зору мінімізації ризиків порушення податкового та валютного законодавства.
Податківці нагадали, що всю актуальну інформацію про новації податкового законодавства та про діяльність ГУ ДПС можна знайти на сучасних інформаційних платформах податкової служби регіону: субсайті «Головне управління ДПС у Дніпропетровській області» вебпорталу ДПС України, сторінці у Facebook та на YouTube-каналі.
Також для надання фахових консультацій платникам та їхньої інформаційної підтримки у податковій службі Дніпропетровщини працює 108 номерів телефонів «гарячих ліній», що включають 24 напрямки роботи. Бізнес також може звернутися на комунікаційну податкову платформу ГУ ДПС чи до Консультаційного центру для оперативного і зручного вирішення питань, що знаходяться у компетенції податківців.
Захід підтвердив важливість співпраці між державними органами, торгово-промисловою палатою та бізнес-спільнотою для розвитку зовнішньоекономічної діяльності та формуванню податкової культури.