Конструктивна комунікація забезпечує взаєморозуміння, ефективне вирішення проблем та підвищення результативності роботи.
На дискусійному майданчику Головного управління ДПС у Дніпропетровській області – детальне обговорення застосування норм права при розгляді податкових спорів у господарських судах.
На зустрічі з суддями Господарського суду Дніпропетровської області податківців Дніпропетровщини аналізували практики судочинства, які стосуються особливостей процедури банкрутства.
«Для обміну інформацією надзвичайно важливо створити ефективний механізм комунікації між різними гілками влади. Це допомагає знаходити ефективні шляхи вирішення актуальних питань», – зазначила начальниця обласної податкової Теодозія Чернецька.
Налагодження діалогу податкової служби і суду є важливою складовою повноти та вчасності наповнення бюджетів. Це сьогодні має особливе значення. Адже від сумлінності кожного платника податків залежить обороноздатність країни та виконання державою соціальних програм.
Господарські суди відіграють ключову роль у вирішенні спорів, пов’язаних із застосуванням норм Податкового кодексу України (ПКУ) та Кодексу України з процедур банкрутства (КУзПБ). Ці нормативні акти є основою для регулювання складних правовідносин у справах про неплатоспроможність, де часто виникають питання щодо погашення податкових зобов’язань, черговості вимог кредиторів та захисту прав усіх учасників процесу.
Аналізу конкретних питань норм податкового законодавства та норм КУзПБ, а також основних аспектів розв’язання спірних питань при розгляді судових справ в господарських судах на зустрічі приділили особливу увагу. Сконцентрувалися на найважливішому – ліквідаційній процедурі, грошових вимогах, санації, погашенні податкового боргу, неплатоспроможності дебітора, штрафних санкціях і не тільки.
Учасники зібрання наголосили, що ключове у цих процесах – законність. А зустріч підкреслила необхідність прозорої, відкритої комунікації між податківцями, арбітражними керуючими та судом для уникнення процесуальних помилок, що сприяє належній правовій оцінці фактів, обґрунтованому застосуванню норм права, а відтак, ефективному вирішенню судових спорів.
Формат конструктивного діалогу допомагає уніфікувати підходи до правозастосування, а обмін досвідом – усунути розбіжності у тлумаченні норм ПКУ та КУзПБ, що сприяє формуванню єдиної судової практики з чітким дотриманням норм законодавства.
Такий змістовний, корисний діалог між податківцями та суддями сприяє не лише підвищенню ефективності вирішення нагальних питань, але й зміцнює довіру до владних структур, що є провідною складовою для розвитку правової держави.