На «гарячу лінію» Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) звернувся платник податку, який здійснює будiвництво житлових i нежитлових будівель. Суб’єкт господарювання (СГ) зателефонував до податкової служби у зв’язку з необхідністю виведення підприємства з переліку ризикових.
Аби вийти з цього списку, платник потребував консультації фахівців. Обговорення провели на базі роботи консультаційного центру з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК) в ЄРПН ГУ ДПС за участі заступника начальника ГУ ДПС Максима Яіцького. Спілкувалися на тему «Відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку на додану вартість».
Під час консультації обговорено проблемні питання у діяльності підприємства, а також детально роз’яснено платнику ПДВ основні вимоги щодо формування пакету документів, що надаються з Повідомленням про подання інформації та копій документів стосовно невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника ПДВ.
Результат зустрічі – платнику ПДВ розроблено дорожню карту необхідних дій, надано вичерпні відповіді на всі його запитання.
Ще одному платнику податку, який здійснює видавничу діяльність – виготовлення наклейок, етикеток, бірок тощо – також зупинена реєстрація податкових накладних в ЄРПН.
Підприємцю на зустрічі детально роз’яснили критерії, за якими здійснюється моніторинг податкових накладних, основні причини їхнього блокування та надали практичні поради для уникнення подібних ситуацій у майбутньому.
Податківці нагадали, що механізм зупинення реєстрації ПН/РК, а також організаційні та процедурні засади діяльності Комісії регіонального рівня стосовно виключення СГ з переліку ризикових визначені Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (із змінами).
На зустрічі фахівці податкової детально зупинилися на ознаках безумовної реєстрації податкових накладних, показниках позитивної податкової історії, основних вимогах щодо подання та заповнення таблиці даних платника податку на додану вартість.
Також обговорено нагальні аспекти у діяльності платника податків та надані відповіді на питання, які виникали у представника підприємства.
Партнерство з податковою – консультації заради розвитку.