Ведення бізнесу у сфері підакцизних товарів передбачає особливу відповідальність. Дотримання ліцензійних вимог — це не лише обов’язок, а й шлях до стабільності та розвитку.
Фахівці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) разом із суб’єктами господарювання (СГ) регіону зібралися на онлайн зустріч, присвячену відповідальності за порушення у сфері обігу підакцизних товарів (пального).
На зв’язку з підприємцями - працівники управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС.
Під час зустрічі розглянули основні види порушень суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну реалізацію пального, звернули увагу на види і розмірі фінансових санкцій за порушення норм Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», із змінами. Також обговорили підстави для припинення дії ліцензій на певні види господарської діяльності за результатами порушень встановлених за актами фактичних перевірок.
У випадках, коли на території громади здійснюється господарська діяльність з реалізації підакцизних товарів без дозвільних документів та без реєстрації підприємницької діяльності, така діяльність підпадає під дію Кодексу України про адміністративні правопорушення та відповідна фізична особа – громадянин притягується до адміністративної відповідальності виключно працівниками поліції.
Головне завдання податкової служби - допомогти бізнесу розібратись у законодавстві, уникнути помилок і забезпечити прозорі умови ведення справи. Фахівці управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС завжди відкриті для спілкування, і у разі виникнення питань нададуть фахові консультації щодо застосування норм законодавства у сфері обігу підакцизних товарів.