Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що Таблиця даних платника податку на додану вартість (далі – Таблиця даних) – це зведена інформація, що подається платником ПДВ до контролюючого органу, щодо кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД), кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором (далі – Державний класифікатор), що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.
Отже, Таблиця даних має містити інформацію щодо специфіки діяльності платника ПДВ.
Особливості подання Таблиці даних.
1. Подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.
2. Подається в електронній формі технічними засобами електронних комунікацій.
3. У разі ведення кількох видів діяльності – Таблицю даних бажано подавати окремо на кожен з видів діяльності.
4. На коди, які є у врахованій Таблиці даних повторно таблиця не подається.
5. Для повноти розкриття суті господарських операцій може бути надано разом з поясненнями також копії документів, що підтверджують специфіку діяльності платника.
6. У разі відсутності діяльності – Таблиця даних не подається.
Вимоги до платника.
1. До Таблиці даних обов’язково надається пояснення.
2. В Таблиці даних та поясненні до неї відображається тільки достовірна інформація.
3. Види економічної діяльності платника повинні відповідати кодам товарів/робіт/послуг, що постачаються/виробляються платником.
4. Наявність достатньої кількості трудових ресурсів.
5. Наявність відповідної матеріально-технічної бази для виробництва/переробки продукції та/або надання послуг/виконання робіт, а також відображення її в податкових базах та звітних формах (ф. № 20-ОПП, податковій та фінансовій звітності).
Вимоги до пояснення.
У поясненні зазначається:
1. Стисло інформація про платника податку (назва платника, реєстраційні дані, основний вид діяльності).
2. Специфіка діяльності (суть господарських операцій) платника: необхідно розкрити внутрішню сторону господарських операцій, їх справжність, економічну вигоду (виправданість ризику) і ділову мету.
3. Обґрунтування необхідності використання Таблиці даних.
4. Інформація про наявність трудових ресурсів, задіяних у господарській діяльності.
5. Інформація про наявність матеріальних ресурсів: основних засобів; засобів виробництва; транспортних засобів; земельних угідь; спецтехніки та ін., які використовуються в господарській діяльності на правах власності чи оренди.
6. Інформація про наявність (необхідність) дозвільних документів для провадження діяльності (ліцензії/допуски інші документи);
7. Посилання на податкову та іншу звітність тощо.