Фахівці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) за участі заступника начальника ГУ ДПС Максима Яіцького провели робочу зустріч із платниками податку на додану вартість (ПДВ), під час якої роз’яснили актуальні питання щодо причин блокування податкових накладних та підстав віднесення платників до переліку ризикових.
Серед учасників – суб’єкти господарювання, які займаються виробництвом дерев`яних будiвельних конструкцiй i столярних виробiв, здійснюють покрiвельні роботи, надають послуги оренди власного чи орендованого нерухомого майна.
Захід відбувся у рамках інформаційно-роз’яснювальної роботи на базі консультаційного центру з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН ГУ ДПС (консультаційний центр), спрямованої на підтримку сумлінних платників податків та підвищення рівня податкової обізнаності.
Під час спілкування фахівці податкової служби детально розповіли про критерії, за якими здійснюється моніторинг податкових накладних (ПН), пояснили основні причини їхнього блокування та надали практичні поради для бізнесу.
Особливу увагу приділили питанням правильного оформлення документів, подання пояснень у разі зупинення реєстрації ПН, а також порадам щодо ведення господарської діяльності, що допоможуть підприємствам уникнути включення їх до переліку ризикових платників.
Фахівці податкової служби зупинились на ключових аспектах, що впливають на прийняття рішень комісією регіонального рівня з питань зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).
Під час обговорення докладно роз’яснили учасникам алгоритм роботи Системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків:
- критерії ризиковості;
- ознаки безумовної реєстрації;
- показники, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ;
- основні причини зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
Учасники зустрічі також отримати фахові роз’яснення з питань щодо конкретних ситуацій, пов’язаних із зупиненням реєстрації ПН.
Податківці наголосили на готовності до відкритого діалогу та подальшої співпраці для мінімізації ризиків зупиненням реєстрації зупиненням реєстрації податкових накладних.
Прозорість податкових процедур сприяє розвитку бізнесу та зміцненню довіри між податковою службою та бізнесом.