У пресцентрі інформаційного агентства «МІСТ-ДНІПРО» у форматі Zoom відбулась пресконференція за участі начальника управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Віталія ТОКАРЯ.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі визначені Постановою КМУ від 11 грудня 2019 року №1165.
Механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України визначено Наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року №520.
Комісія регіонального рівня ГУ ДПС у Дніпропетровській області приймає рішення:
· про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації,
· врахування або неврахування таблиці даних платника податку,
· відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
В ГУ ДПС у Дніпропетровській області з 04 лютого 2025 року створено консультаційний центр з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних
З початку роботи до консультаційного центру надійшло 552 звернення від платників податків.
Проведено десятки зустрічей та консультацій з роз’ясненнями галузевої специфіки діяльності підприємств та опрацюванням їхніх податкових ризиків.
Загалом пройшло 234 заходи з 555 СГ у різних форматах:
зустрічі з платниками ПДВ з метою надання фахової інформаційної підтримки у питанні виключення з переліку ризикових;
онлайн зустрічі засобами ZOOM-конференції, на яких платникам надані роз’яснення з урахуванням галузевої специфіки діяльності підприємств (332 СГ);
Також надано роз’яснення 391 платнику податків, які звернулись до консультаційного центру засобами телефонного зв’язку.
З початку року Комісією розглянуто 23 052 зупинених податкових накладних, щодо підтвердження реальності здійснення господарських операцій, з яких 21 564 (93,5%) податкових накладних розрахунків коригування, комісією прийнято рішення щодо їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
За результатом проведених заходів, у рамках роботи консультаційного центру спостерігається збільшення кількості врахованих таблиць даних платника податку на додану вартість. У лютому поточного року відсоток врахованих Таблиць складає 60,1 %. І як наслідок – зменшення загальної кількості зупинених податкових накладних в ЄРПН.
Так, за 2024 рік відсоток зупинених податкових накладних склав 1,39, зараз він складає менше 0,9 %.
З метою надання платникам податків рекомендацій, щодо усунення ймовірних ризикових операцій, для виключення підприємств із переліку ризикових, у ГУ ДПС у Дніпропетровській області проводяться зустрічі з посадовими особами таких суб’єктів господарювання.
З початку року комісією регіонального рівня розглянуто інформацію та копії документів наданих платниками, які свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості. За результатами розгляду виключено з переліку ризикових 896 СГ.
Для отримання інформації або відповідей на питання, які виникають щодо зупинення реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних звертайтеся за номерами «гарячих ліній»:056 374 31 09; 098 227 87 66; 066 982 19 13.