Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Надання електронних довірчих послуг

, опубліковано 13 грудня 2024 о 15:27

У пресцентрі інформаційного агентства «МІСТ-ДНІПРО» у форматі Zoom відбулась пресконференція за участі начальника управління реєстрації користувачів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Костянтина Литвиненка на тему: «Надання електронних довірчих послуг».  

У ході онлайн-пресконференції було розглянуто актуальні питання та роз’яснено усю важливу інформацію стосовно даної теми.

Державна податкова служба України внесена до Довірчого списку, як кваліфікований надавач (далі – Надавач) електронних довірчих послуг (далі – ЕДП).

Метою діяльності Державної податкової служби України як Надавача є безкоштовне надання електронних довірчих послуг органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктам господарської діяльності та фізичним особам.

Надання електронних довірчих послуг регламентується Законом України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (далі – Закон), Регламентом Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України, погодженим із Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України 16 грудня 2022 року та затвердженим Державною податковою службою України 19 грудня 2022 року (далі – Регламент), Договором про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг та іншими нормативно - правовими та нормативними актами.

З грудня поточного року надання кваліфікованих електронних довірчих послуг вже здійснюється за міжнародними алгоритмами RSA та ECDSA. 

Електронна довірча послуга (далі - ЕДП) - послуга, яка надається для забезпечення електронної взаємодії двох або більше суб’єктів, які довіряють надавачу електронних довірчих послуг щодо надання такої послуги.

При Головних управліннях ДПС в областях створені відокремлені пункти реєстрації користувачів – представництва Надавача, в тому числі у Дніпропетровській області функціонує 8 представництв: 2 у місті Дніпро, 2 у місті Кривий Ріг, а також по одному представництву у м. Кам’янське, Нікополь, Самар та Павлоград які діють на підставі Регламенту Надавача та уповноважені укладати договори про надання ЕДП від імені Надавача.

Прийом відвідувачів здійснюється як за принципом «живої черги», так і за попереднім записом до «електронної черги». Записатися в електронну чергу можливо за телефоном 0800-501-007. Таким чином відвідувачі можуть спланувати свій візит до представництв Надавача.

Як отримати ЕДП?

Щоб отримати електронні довірчі послуги вперше, або якщо термін дії сертифікатів завершився, користувачу необхідно: 

1. Ознайомитись з Регламентом Надавача (зі змінами) та умовами Договору про надання ЕДП;

2.  Підготувати необхідні для отримання ЕДП документи, з переліком яких можливо ознайомитись у розділі «Отримання електронних довірчих послуг» офіційного інформаційного ресурсу Надавача (ca.tax.gov.ua), обравши відповідну категорію;

3. Звернутися до обраного (найближчого) відокремленого пункту реєстрації (далі – ВПР) з оригіналами документів для ідентифікації користувача та підготовленим пакетом документів для реєстрації.

До якого відокремленого пункту реєстрації користувачів Кваліфікованого надавача ДПС може звернутись платник податків для отримання ЕДП?

Платник податків може звернутись до будь-якого відокремленого пункту реєстрації користувачів Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС в межах України.

При цьому ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності.

Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення пунктів обслуговування (відокремлених пунктів реєстрації) користувачів Надавача можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі Надавача (ca.tax.gov.ua) за посиланням Головна/«Контакти»/«Пункти обслуговування» або розділ «Отримання електронних довірчих послуг»/«Пункти обслуговування».

Де можна ознайомитись з інформацією щодо повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом та за яких умов їх можна сформувати?

Починаючи з листопада 2018 року користувачам надана можливість самостійно продовжувати термін дії своїх сертифікатів за електронним запитом ще на 2 роки.

Детальну інформацію щодо повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом розміщено на офіційному інформаційному ресурсі Надавача (ca.tax.gov.ua) у розділі «Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом».

Зазначену процедуру можна здійснити онлайн або за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1», попередньо встановивши актуальну версію безкоштовного програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1. 

Слід зазначити, що скористатися сервісом повторного (дистанційного) формування сертифікатів зможуть лише ті користувачі, які мають:

- чинні сертифікати (наприклад, до закінчення строку чинності сертифікатів залишилось декілька днів);

- незмінні реєстраційні дані (ПІБ, адреса реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо);

- особистий ключ доступний лише користувачу та не є скомпрометованим.

Особливу увагу слід звернути на те, що електронні довірчі послуги можуть отримати особи, які на момент звернення до Надавача отримали паспорт, але не досягли повноліття. Якщо раніше для отримання ЕДП неповнолітньою особою віком від 14 до 18 років необхідно було отримати згоду і супровід батьків, то зараз ці вимоги спрощені, і неповнолітні особи, починаючи               з 14 років можуть отримати послугу самостійно за умови наявності паспорту. 

У разі виникнення питань стосовно ЕДП ви можете переглянути інформацію на офіційному інформаційному ресурсі Надавача (ca.tax.gov.ua) у розділі «Отримання електронних довірчих послуг»/«Поширені питання».