Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Питання реєстрації РРО/ПРРО з урахуванням положень Закону № 3219»

, опубліковано 22 вересня 2023 о 13:23

У  Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Питання реєстрації РРО/ПРРО з урахуванням положень Закону № 3219».

На запитання платників податків відповідала заступник начальника відділу обліку платників та об’єктів оподаткування, ведення реєстрів управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області  Юрченко Майя.  

Питання 1: Добрий день! Фізична особа підприємець, скачав та встановив новий безкоштовний додаток ПРРО ДПС, тому що старий додаток ПРРО КАСА не оновлюється та не функціонує в повній мірі. Підкажіть, будь ласка, якщо видалити старий додаток ПРРО КАСА, чи перенесуться всі дані про фіскальні чеки, Z-звіти, відкриті та закриті зміни до нового додатку ПРРО ДПС?

Відповідь: Добрий день! На жаль, ні. Дані не експортуються до нового додатку ПРРО ДПС. Тому старий додаток ПРРО КАСА краще не видаляти та використовувати для перегляду даних, а працювати вже у новому додатку ПРРО ДПС.

Питання 2: Добрий день! Скажіть, будь ласка, звідки брати ідентифікатор ключа при заповненні Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа про касира за формою № 5-ПРРО?

Відповідь: Добрий день! Ідентифікатор ключа суб’єкта – це унікальне значення сертифіката безпеки сформованого до кожного кваліфікованого електронного підпису. Вказане значення відображається в параметрах самого сертифіката безпеки у вкладці «Докладно» – «Ідентифікатор ключа суб’єкта».

В Повідомленні про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за формою № 5 - ПРРО, вказується значення, яке обирається із параметрів сертифіката безпеки, що складається з набору цифр та букв латинського алфавіту.

Інструкція щодо заповнення графи 3 «Ідентифікатор ключа суб’єкта» Повідомлення за формою № 5 - ПРРО розміщена на офіційному вебпорталі ДПС на банері «Програмні РРО»/«Форми ПРРО»/«Інструкції щодо заповнення форм»/Інструкції щодо заповнення форм

Питання 3: Вітаю! Як зареєструвати касира та подати повідомлення за формою № 5 - ПРРО у разі продовження дії ключа?

Відповідь: Добрий день! Субєкту господарювання, у якого закінчилась дія електронного ключа та який згенерував новий ключ, необхідно подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за формою № 5-ПРРО, в якому зазначити дані ідентифікатора ключа суб’єкта з нового сертифікату. Після цього на пристрої, де встановлено ПРРО, необхідно замінити старі ключі та сертифікати на нові та переконатись, що старий ключ та сертифікат відсутні в каталозі, де розміщено новий ключ та сертифікат касира.

Питання 4: Добрий день! Підкажіть, будь ласка, як зробити оновлення програмного забезпечення «ПРРО ДПС»?

Відповідь: Добрий день! Оновлення відбувається шляхом завантаження архіву з вебпорталу ДПС з новою версією програмного забезпечення «ПРРО ДПС» на пристрій, розархівування завантаженого файлу та запуск файлу встановлення (для Windows). Мобільні додатки оновлюються автоматично на цифрових платформах, звідки їх було завантажено та встановлено.

Питання 5: Добрий день! Скажіть, будь ласка, чому при вході на ПРРО з’являється повідомлення «Відсутні доступні господарські одиниці»?

Відповідь: Добрий день! У разі отримання відповідного повідомлення необхідно перевірити:

- чи правильно кассиром було обрано ключ та сертифікат для входу;

- чи наявні інші сертифікати або ключі в каталозі, де розміщено ключ та сертифікат кассира;

- сертифікат було видано для ключа, який обрано як ключ кассира (дані можливо перевірити на сайті КНЕДП яким видано ключ);

- чи вірно обрано дані ідентифікатора ключа суб’єкта з сертифіката в повідомленні 5-ПРРО;

- чи вносив СГ зміни у дані про об’єкт оподаткування, на який зареєстровано ПРРО.

Питання 6: Добрий день! Скажіть, будь ласка,  як здійснюється програмування найменування товарів (послуг) при використанні програмного забезпечення «ПРРО ДПС»?

Відповідь: Добрий день! Програмування найменування товарів (послуг) при використанні програмного забезпечення «ПРРО ДПС» здійснюється оператором (касиром) самостійно шляхом додавання таких товарів за допомогою самого програмного забезпечення або за допомогою імпорту раніше підготованого переліку номенклатури, який формується для кожного програмного забезпечення у окремому форматі згідно з інструкцією (Керівництво користувача ПРРО ДПС (WEB, Android, iOS, Windows)), що розміщена за посиланням: http://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/kerivnitstvo-koristuvacha.

Питання 7: Вітаю! Підкажіть, як діяти у разі несправності ПРРО, а саме неможливо закрити зміну та сформувати Z-звіт?

Відповідь: Добрий день! У разі несправності ПРРО суб’єкту господарювання необхідно встановити вид несправності та:

- якщо несправність у вигляді порушення роботи програмного забезпечення, то слід оновити версію програмного забезпечення ПРРО та повторити процедуру закриття зміни;

- якщо несправність пристрою (пошкодження), то слід подати Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО з позначкою про несправність та після відновлення роботи пристрою подати Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО з позначкою про відновлення роботи;

- якщо пристрій викрадено або втрачено, то слід подати Повідомлення за формою № 2-ПРРО з позначкою про крадіжку. У такому випадку реєстрація викраденого/втраченого ПРРО скасовується. Для відновлення проведення розрахункових операцій необхідно зареєструвати новий ПРРО, якому у встановленому порядку буде присвоєно фіскальний номер.