Мобільний ЦОП Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) продовжує надавати послуги громадянам віддалених куточків у рамках ефективної співпраці з платниками з актуальним питань законодавства.
Так, відповідно до затвердженого графіку 25.08.2023 здійснив виїзд мобільний ЦОП Павлоградської ДПІ ГУ ДПС до с. Вербки Вербківської сільської територіальної громади (ТГ) Павлоградського району Дніпропетровської області.
Зустріч з представниками Вербківської сільської ТГ та підприємцями у форматі «круглого столу» відбулась за участі податківців Павлоградської ДПІ ГУ ДПС та Павлоградського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС
Під час заходу спеціалісти податкової повідомили про графік роботи ЦОПу, за якими номерами телефонів платники можуть отримати консультацію спеціаліста, які саме адміністративні послуги можна отримати у мобільному ЦОПі, які документи потрібно мати при собі для отримання послуги.
Особливу увагу фахівці ДПІ акцентували на легалізації заробітної плати, дотриманні законодавства щодо виплати заробітної плати та зайнятості населення, питаннях застосування податкової знижки.
Податківці акцентували увагу присутніх на новаціях, запроваджених Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (Закон України № 3219), зокрема змінах до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами) (далі – Закон № 265) у частині реєстрації реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО/ПРРО) та поновленні з 01.08.2023 і з 01.10.2023 відповідальності за порушення вимог Закону № 265, розмірах штрафних (фінансових) санкцій. Зауважили, що добровільне виконання вимог Закону № 265 не тільки звільняє від відповідальності, а й усуває ризики, що можуть стати підставою для проведення фактичних перевірок. ДПС використовує виключно ризикорієнтовну модель організації та здійснення контрольно-перевірочної роботи, а тому не проводить безпідставних перевірок платників податків.
Працівники ГУ ДПС нагадали, що для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, запроваджено поняття мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ). Першим роком, за який визначається МПЗ, є 2022 рік. Базою нарахування МПЗ є нормативна грошова оцінка такої земельної ділянки. Реквізити для сплати МПЗ платниками податків – фізичними особами зазначаються у податковому повідомленні-рішенні (ППР). Сплата загального МПЗ здійснюється протягом 60 днів з дня вручення ППР.
У ході активного діалогу під час зустрічі фахівці податкової відповіли на запитання платників щодо: застосування РРО/ПРРО та відповідальності за порушення норм Закону № 265, а також надали практичну допомогу фізичній особі – підприємцю зареєструвати ПРРО.
Під час роботи мобільного ЦОПу присутніх ознайомлено зі сторінкою «ДПС у Дніпропетровській області» у соціальній мережі Facebook.
Платники отримали примірники тематичної друкованої продукції ГУ ДПС інформаційно-роз’яснювального характеру, зокрема, щодо: МПЗ, легалізації заробітної плати, реєстрації та застосування РРО/ПРРО, особливостей відповідальності за порушення вимог Закону № 265 після набрання чинності Закону України № 3219.
Представники Вербківської ТГ подякували за консультації та надані послуги, виявили бажання співпрацювати і надалі з питань отримання адміністративних послуг та роз’яснень щодо застосування норм Закону України № 3219. Робота мобільного ЦОПу пройшла конструктивно.