Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Представники ДПС долучилися до воркшопу щодо застосування стандартів звітності CRS

, опубліковано 20 червня 2023 о 14:37

Про питання застосування Загального стандарту звітності CRS говорили сьогодні представники Міністерства фінансів України, ДПС, експерти Глобального форуму ОЕСР з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей та проєкту EU4PFM під час воркшопу для фінансових агентів та професійних бізнес-асоціацій.

Як відзначив в. о. заступника Голови ДПС Євгеній Сокур, проведення такого навчального заходу є корисним і для фінансових установ, і для ДПС, оскільки сьогодні всім учасникам процесу впровадження автоматичного обміну інформацією за стандартами CRS важливо бути на одній хвилі. Це допоможе більш якісно звітувати і виконувати зобовʼязання у рамках багатосторонньої угоди.

«Дякую експертам Глобального форуму Організації економічного співробітництва та розвитку за обʼєднання стейкхолдерів процесу для розуміння і впровадження кращих практик CRS. З нашої сторони сьогодні вже прийнято відповідне законодавство, на стадії фінального узгодження підзаконні акти, врегульовуються технічні моменти для забезпечення дійсно автоматичного обміну інформацією з країнами – партнерами. Більше того, ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб до кінця року пройти оцінювання готовності системи інформаційної безпеки для запровадження такого обміну», – зазначив Євгеній Сокур.

Учасники заходу відзначили  важливість застосування CRS як одного з найбільш ефективних стандартів у світі, який використовується для боротьби з ухиленням від сплати податків. Обмін інформацією між податковими органами посилює співпрацю між країнами для запобігання виведенню коштів за кордон, сприяє розвитку аналітичної спроможності податкових органів та розширеному доступу до інформації.

Під час заходу спікери поінформували про базові правила застосування CRS, розʼяснили, як здійснюється автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки, основні його елементи, що таке підзвітні фінансові  установи та які їх обовʼязки.

Акцентувалася увага і на фінансових рахунках, зокрема, детально пояснювалося, що таке підзвітні та виключені рахунки, особливості їх подання тощо.

Триватиме воркшоп два дні. Завтра учасники розглядатимуть правила проведення належної комплексної перевірки (due diligence), обговорюватимуть, яка інформація підлягає звітуванню та обміну, також розглянуть питання підтвердження застосування заходів належної комплексної перевірки.