Податківцями відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в рамках протидії ринку нелегального обігу тютюнових виробів, контрафактної (контрабандної), фальсифікованої підакцизної продукції, розкрито схему незаконної торгівлі тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами до них.
Так, в ході одночасного виходу до найбільших торговельних центрів міста Дніпра виявлено шість місць торгівлі, на яких здійснювали продаж підакцизною групою товарів (електронними сигаретами, «вейпами») без наявності відповідних ліцензій, без марок акцизного податку та без використання реєстраторів розрахункових операцій підприємцями на спрощеній системі оподаткування.
За даним фактами складено акти фактичних перевірок за порушення п. 1 та п. 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами у частині незастосування реєстраторів розрахункових операцій і без видачі розрахункових документів встановленої форми та статей 11 і 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами в частині зберігання, роздрібної торгівлі без наявності (отримання) відповідної ліцензії на право торгівлі, реалізації електронних сигарет та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку встановленого зразка на суму близько 3,5 мільйонів гривень.
Також виявлено порушення трудового законодавства, а саме: 2 фізичні особи працювали без належного оформлення трудових відносин.
Залученими до перевірок працівниками ГУ Національної поліції в Дніпропетровської області здійснено вилучення контрафактних виробів на загальну суму 851,6 тисяч гривень. З даного приводу складено протоколи за статтями 156, 155 та 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На даний час розглядається питання позбавлення суб’єктів господарювання права здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування.
Подальшу долю правопорушників та вилученого товару вирішить суд.
Зауважимо, що Головне управління ДПС у Дніпропетровській області на постійній основі здійснює контроль за обігом підакцизної групи товарів та вживає заходи стосовно виведення з тіньового сектору суб’єктів господарювання, що, в свою чергу, призведе до додаткових надходжень до бюджету та захистить споживачів від неякісних товарів і послуг.