Головне управління ДПС
у Дніпропетровській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Оподаткування ПДВ резидентом операцій з надання послуг з гарантійного ремонту за дорученням нерезидента

опубліковано 27 вересня 2021 о 10:44

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома платників ПДВ, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податків, зокрема, з:

► постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ;

► постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ;

► ввезення товарів на митну територію України.

Норми встановлені ст. 185 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Згідно із п. 190.1 ст. 190 ПКУ базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.

Оскільки за дорученням нерезидента – виробника здійснюється ввезення (імпорт) запчастин та комплектуючих для надання послуг з гарантійного ремонту, то незалежно від того буде чи не буде компенсуватися споживачем вартість гарантійного товару такі запчастини підлягають оподаткуванню.

При цьому відповідно до п. 201.12 ст. 201 ПКУ у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Тобто, сума ПДВ сплачена за імпортними запчастинами та комплектуючими, що підтверджена митною декларацією, може бути віднесена до податкового кредиту платника податку, який за дорученням нерезидента виконує роботи з гарантійного обслуговування, за умови виконання вимог, встановлених ст. 198 ПКУ.

Водночас оскільки відповідно до п. п. «г» п. п. 186.2.1 п. 186.2 ст. 186 ПКУ місцем постачання послуг із виконання ремонтних робіт є місце їх фактичного постачання, то операції з надання таких послуг, джерелом покриття яких є кошти нерезидента, за дорученням якого платник податку виконує ці послуги на митній території України, підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах.

Ми в інтернет-просторі, приєднуйтесь!

https://dp.tax.gov.ua/;

https://www.facebook.com/tax.dnipropetrovsk/;

https://www.youtube.com/channel/UCIxijADr1NbFo5dhZ3mQwVA