Місто Павлоград розташоване на перехресті автомобільних та залізничних ліній міжнародного значення, що дає можливість розглядати його як потужний транспортний термінал. Крім того, м. Павлоград є осередком вугільного басейну Західний Донбас, а його родючі чорноземи та сприятливі кліматичні умови забезпечують високі стабільні урожаї сільськогосподарських культур. Все це сприяє інвестиційній привабливості Павлоградського регіону.
Сьогодні, 12 серпня 2021 року, до м. Павлограда Дніпропетровської області здійснено виїзд робочої групи у складі провідних фахівців Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС).
Робочу групу очолив в. о. заступника начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Леонов Валерій.
З метою проведення зустрічей з керівниками та представниками територіальних громад (далі – ТГ), бізнесу та надання практичної допомоги працівникам структурних підрозділів ГУ ДПС Павлоградського регіону Дніпропетровщини у складі робочої групи задіяні керівники підрозділів ГУ ДПС: начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризикiв Калiногорська Вiкторiя; начальник управлiння податкового адмiнiстрування юридичних осiб Копильченко Тетяна; начальник управлiння з питань запобiгання та виявлення корупції Орлов Ігор; начальник управлiння iнформацiйної взаємодії Осипова Манушак; начальник управлiння податкового адміністрування фізичних осiб Самсоненко Євгенiя; начальник управлiння електронних сервiсiв Свiрська Алла; заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податку на майно та мiсцевих зборiв Iщенко Свiтлана; заступник начальника управління – начальник відділу організації стягнення боргу та роботи з безхазяйним майном управлiння по роботi з податковим боргом Прихорчук Артем.
Леонов Валерій на зустрічі з представниками ТГ акцентував увагу на важливості тісної співпраці податкової служби області та ТГ, зокрема з питань наповнення бюджетів.
Також він зупинився на кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яка запроваджується
з 01 вересня 2021 року і триватиме до 01 вересня 2022 року, та на особливостях її проведення.
«Таке декларування – це можливість вийти на новий рівень для того, щоб рухатися далі, це правильний вибір та унікальна перспектива, соціальна відповідальність громадян», – зазначив в. о. заступника начальника ГУ ДПС.
Свірська Алла зауважила, щоб бути успішною та самодостатньою, ТГ необхідно не лише споживати та користуватися ресурсами, але й створювати умови для розвитку економіки на своїй території. Для цього потрібно розуміти, які ресурси є у громади.
Провести аналіз адміністративно-територіального устрою, соціально-демографічних та економічних показників допомагає паспорт територіальної громади.
Крім того, Свірською Аллою особливу увагу приділено питанням взаємодії між ГУ ДПС та ТГ при організації роботи мобільного ЦОПу ГУ ДПС, цифровізації органів ДПС та розвитку електронних сервісів.
Осипова Манушак під час ознайомлення з різноманітним формами інформування суспільства щодо питань податкового законодавства та діяльності ДПС повідомила про можливості офіційного вебпорталу «Державна податкова служба України», субсайту «Головне управління ДПС у Дніпропетровській області», сторінками «Державна податкова служба України» та «ДПС у Дніпропетровській області» соціальної мережі Фейсбук, які є офіційними джерелами інформації податкових органів.
На зустрічах членів робочої групи з представниками бізнесу Павлоградського регіону розглядались питання нарахування та сплати податків і зборів до бюджетів усіх рівнів, трудових відносин.
Під час таких зустрічей з керівниками підприємств Павлоградського регіону також обговорювались актуальні питання погашення заборгованості з податків і зборів та єдиного внеску. Податківці ознайомили з особливостями процедури врегулювання податкового боргу, яка запроваджена Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Спільні зустрічі представників податкової служби з бізнесом мали результат – платники отримали фахові відповіді на питання, які пов’язані з оподаткуванням і виникають під час ведення їх діяльності.
Члени робочої групи також відвідали центри обслуговування платників (далі – ЦОП) Юр’ївської, Першотравенської, Петропавлівської, Межівської, державних податкових інспекцій ГУ ДПС. Під час робочого виїзду приділено увагу питанням діяльності ЦОПів.
Крім того, провідними фахівцями ГУ ДПС проведено робочі зустрічі з працівниками структурних підрозділів Павлоградського регіону з метою надання їм практичної допомоги за напрямками роботи, пов’язаними з виконанням функціональних обов’язків.
Під час такого спілкування акценти зроблено, зокрема, на застосуванні штрафних санкцій та рівні узгодженостей донарахованих сум; підвищенні рівня нарахувань з рентної плати, екологічного та місцевих податків, інвентаризації платників та об’єктів нерухомого майна; на організації ефективної системи адміністрування податків і зборів; вжитті заходів по погашенню податкового боргу та заборгованості з єдиного внеску.
На основних аспектах дотримання державними службовцями норм антикорупційного законодавства та етичних норм поведінки під час виконання службових обов’язків зупинився Орлов Iгор.
Виїзні робочі зустрічі фахівців податкової служби області з представниками ТГ, бізнес-спільноти та підрозділів ГУ ДПС за територіями обслуговування мають позитивний ефект для кожної із сторін. Адже обговорення і вирішення нагальних питань, а також визначення першочергових задач і напрямків діяльності – це спільна робота, яка направлена на своєчасне забезпечення надходжень до бюджетів.