Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про актуальні питання щодо застосування РРО/ПРРО: Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області проведено онлайн – конференцію

, опубліковано 21 травня 2021 о 13:55

Сьогодні, 21 травня 2021 року, за організацією Головного управління ДПС у Дніпропетровській області у форматі онлайн проведено конференцію на тему «Актуальні питання щодо застосування РРО/ПРРО суб’єктами господарювання, які здійснюють реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння».

У конференції прийняли участь в. о. заступника начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Валерій Леонов, провідні фахівці ГУ ДПС та представники Асоціації «Союз ювелірів України».


На засіданні розглядались питання, пов’язані із застосуванням РРО.

Валерій Леонов зауважив, що спілкування з платниками на актуальні питання, які викликають інтерес, стало вже традиційним і здійснюється на постійні основі.

«Питання застосування РРО є не новим, але дуже важливими для бізнесу. Податкова служба області також приділяє увагу цьому напрямку. Так, з 01 січня 2021 року обов’язкове застосування РРО при реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каменя, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Суб’єкти господарювання, які здійснюють такі види діяльності мають можливість оцінити переваги програмних РРО. Слід зазначити, що програмне рішення від ДПС є доступним і на безкоштовній основі запропоноване для використання всім зацікавленим. У платників вільний вибір – застосовувати класичний чи програмний РРО. При цьому до переваг програмних РРО слід віднести їх пристосованість для будь якого пристрою, що підтримує операційну систему WINDOWS.ANDROID, відсутність експертизи для комерційних програмних РРО, онлайн реєстрацію в контролюючому органі», – зазначив податківець.

На конференції присутніх ознайомлено з новаціями у сфері застосування РРО/програмних РРО, порядком реєстрації РРО/програмних РРО.

«Податківці нашої області приділяють значну увагу роз’ясненням питань податкового законодавства, адже зацікавлені у необхідності здійснення платниками діяльності виключно у правовому полі. Тому спілкування з платниками, виявлення проблем, які заважають ефективно працювати бізнесу і їх вирішення – одна із важливих задач роботи податкових органів», - підсумував Леонов Валерій.

Конференція пройшла у форматі конструктивного діалогу. Представники Асоціації «Союз ювелірів України» отримали відповіді на питання, які для них були важливі.