Податкова служба – це служба сервісна, яка надає якісні та зручні послуги платникам податків.
Мобільний центр обслуговування платників (далі – ЦОП) Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС), як ланка сервісного обслуговування, забезпечує зручні та доступні умови для отримання адміністративних та інших послуг і сервісів фізичними та юридичними особами, надання платникам податкових консультацій, що належать до компетенції органів податкової служби.
Мобільний ЦОП продовжує надавати послуги платникам податків.
Так, 19 лютого поточного року послугами мобільного ЦОПу скористалися мешканці Вербуватівського старостинського округу Юр’ївської селищної територіальної громади.
Роботу мобільного ЦОПу забезпечено за участі начальниці Юр’ївської державної податкової інспекції ГУ ДПС (далі – Юр’ївська ДПІ) Ольги Радіонової, фахівців Юр’ївської ДПІ та працівника Павлоградського відділу організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС Вікторії Семець, за підтримки заступниці селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Юр’ївської селищної ради Тамари Біловол.
Також, у роботі мобільного ЦОПу взяли участь староста Вербуватівського старостинського округу Юр’ївської селищної ради Світлана Пономаренко, завідувач сектору доходів фінансового управління Юр’ївської селищної ради Олена Шевчук, керівники сільськогосподарських агрофірм, фізичні особи – підприємці, громадяни, які одноосібно обробляють земельні частки (паї).
Під час зустрічі, яка проведена у форматі «круглого столу» Ольга Радіонова повідомила, за якими номерами телефонів можна отримати будь-яку податкову консультацію спеціаліста, які саме адміністративні послуги можна отримати у мобільному ЦОПі, які документи потрібно мати при собі для отримання тієї чи іншої послуги.
Особливу увагу начальниця Юр’ївської ДПІ акцентувала на проведенні кампанії декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року. Звернула увагу, що декларування доходів – це не тільки конституційний обов’язок громадян, але й важливий процес поєднання інтересів держави і суспільства, адже від цього залежить розвиток держави, її фінансова безпека та рівень соціального захисту. Тому, необхідно докладати максимум спільних зусиль для створення сприятливих умов для громадян, щоб вони мали змогу виконати свій конституційний обов’язок. Адже сплата податків – необхідна умова для забезпечення виплат пенсій та стипендій, заробітної плати робітникам охорони здоров’я та освіти, впровадження багатьох програм для підтримки малозабезпечених та соціально незахищених верств населення.
Ольга Радіонова зазначила, що платник податків може обрати більш зручний для себе спосіб подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), а саме: засобами електронного зв’язку в електронній формі. Для цього можна скористатися запровадженим новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення податкової Декларації на підставі облікових даних платника.
Звернула увагу, що обов’язок щодо подання Декларації у платників податків виникає, зокрема, при отриманні:
- доходів від продажу (обміну) рухомого та/або нерухомого майна, податок на доходи з фізичних осіб (далі – ПДФО) з яких не утримано, але такі доходи не звільнені від оподаткування;
- доходів від надання в оренду рухомого та нерухомого майна іншій фізичній особі;
- доходів у вигляді спадщини або подарунку від фізичної особи, яка не є членом сім’ї першого або другого ступеня споріднення;
- доходів від оброблення земельних ділянок площею понад 2 га.
Податківець нагадала, що Декларацію зобов’язані також подавати:
- фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), які здійснюють свою діяльність на загальній системі оподаткування (в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності зобов’язані зазначити інші отримані доходи);
- фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність;
- платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання.
Ольга Радіонова акцентувала увагу, що граничними термінами подання Декларації за 2020 рік є:
- для ФОП на загальній системі оподаткування – 09.02.2021;
- для громадян, які зобов’язані подати Декларацію, та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність – 30.04.2021.
Крім обов’язкового подання Декларації громадяни, за певних умов, можуть подати Декларацію і реалізувати своє право на податкову знижку. Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2020 року, можуть подати Декларацію по 31 грудня (включно) 2021 року.
Під час спілкування з учасниками зустрічі особливу увагу Ольга Радіонова приділила сумлінній сплаті податків. Відмітила, що саме у фізичних осіб зростає податкова культура, спрямована на чесну та відповідальну сплату податків. Соціально справедливо, коли всі однаково розуміють необхідність сплати податків і сумлінно виконують ці зобов’язання перед державою.
Під час зустрічі податківці надали роз’яснення щодо переваг користування безкоштовними електронними сервісами ДПС України, зокрема, Електронним кабінетом, який забезпечує безконтактну взаємодію платників податків та контролюючих органів з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
Ольга Радіонова проінформувала, що підприємці (крім підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, що за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року не отримували дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО, мають право на списання суми недоїмки з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), а також штрафів та пені, нараховані на ці суми недоїмки.
Для цього фізичним особам – підприємцям (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) необхідно до 1 березня 2021 року подати державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи – підприємця заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу – звітність з єдиного внеску за період з 01.01.2017 до 01.12.2020, якщо вона не була подана раніше. Особам, які провадять незалежну професійну діяльність слід подати до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітність з єдиного внеску за період з 01.01.2017 до 01.12.2020, якщо вона не була подана раніше.
Заяву на списання суми недоїмки з єдиного внеску необхідно подати в довільній формі до податкового органу за своїм місцем реєстрації до 1 березня 2021 року.
Списання заборгованості з єдиного внеску передбачено Законами України від 13.05.2020 № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та від 04.12.2020 № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Вікторія Семець звернула увагу присутніх, що інформацію про податкові сервіси, новини, статті, анонси, роз’яснення, коментарі керівництва та фахівців і багато корисного користувачі мають можливість отримувати на офіційних сторінках веб-порталу ДПС України та субсайту «Головне управління ДПС у Дніпропетровській області», а також на сторінках «Державна податкова служба України» та «ДПС у Дніпропетровській області» у соціальній мережі Facebook та месенджерів Telegram і Viber. Це зручно, комфортно та практично.
Під час роботи мобільного ЦОПу мешканців села Вербуватівка ознайомлено зі сторінками ДПС України на Facebook та YouTube, Telegram-каналом, сторінкою ГУ ДПС на Facebook.
Присутнім роздані примірники брошур: «Електронний кабінет» – зручний електронний сервіс Державної податкової служби», «Стартувала деклараційна кампанія 2021», «Єдиний внесок: звільнення від сплати», «Заповнення поля «Призначення платежу», «Закон України № 1072: врегулювання податкового боргу», «8 легких кроків роботи з ПРРО», «Застосування РРО для ФОП –платників єдиного податку», «Єдиний рахунок працює».
Фахівцями, задіяними в роботі мобільного ЦОПу прийнято від мешканців громади:
- заява за формою 10-ДР- 6 шт.;
- запит на отримання витягу платника єдиного податку – 3 шт.;
- декларацій про майновий стан і доходи – 11 шт.;
- заява на отримання довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи – 3 шт.;
- заява на отримання довідки про доходи згідно поданої декларації – 4 шт.
Громадянами задекларовано 50 032 грн доходів. З цієї суми у 2021 році до бюджету надійде ПДФО 9 005,76 грн, військового збору – 750,48 гривень.
Станом на 23.02.2021 сплачено ПДФО 3 540,96 грн, військового збору 295,08 гривень.
Також, вони отримали відповіді на актуальні питання щодо земельного податку, орендної плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Староста Вербуватівського старостинського округу Юр’ївської селищної ради Світлана Пономаренко подякувала податківцям за порозуміння та надання допомоги літнім людям, які не володіють навиками комп’ютерних технологій у поданні Декларацій та висловив бажання співпрацювати у питаннях отримання адміністративних послуг і у подальшому.
Заступниця селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Юр’ївської селищної ради Тамара Біловол відмітила позитивний досвід співпраці з податківцями та висловила бажання співпрацювати надалі.