Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Зміни у порядку подання страхувальниками звіту з єдиного внеску

, опубліковано 06 січня 2021 о 12:02

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що Міністерством фінансів України наказом від 05.11.2020 № 670 (далі – Наказ № 670) затверджено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

Наказом № 670 зокрема, уточнено порядок подання страхувальниками звіту з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт).

Крім того Наказом № 670 встановлено, що у разі припинення або зняття з обліку в податкових органах страхувальник зобов'язаний подати Звіт за останній звітний період до дня державної реєстрації припинення, в якому:

● здійснено державну реєстрацію припинення страхувальника або державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

● припинено незалежну професійну діяльність згідно з даними реєстру страхувальників;

● платник втратив статус члена фермерського господарства, набув статусу особи, яка підлягає страхуванню на інших підставах, звільнений від сплати єдиного внеску відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

В інших випадках страхувальники, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», зобов'язані подати Звіт до дня подання заяви в податкові органи про зняття з обліку платника єдиного внеску, в якому подано заяву до податкових органів про зняття з обліку платника єдиного внеску.

Разом зі Звітом за останній звітний період страхувальники зобов'язані подати звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались.

Нагадуємо, що Звіт до податкових органів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за основним місцем взяття на облік як платника єдиного внеску в податкових органах в один із таких способів:

► засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації кваліфікованого електронного підпису відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством;

► на паперових носіях, завірений підписом керівника страхувальника та скріплений печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;

► на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п'яти;

► надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення за умови, що у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п'яти.

У разі надсилання Звіту поштою страхувальник зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного органу доходів і зборів не пізніше ніж за     10 днів до закінчення граничного строку подання Звіту.

Наказ № 670 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 28.12.2020 № 101 і він набрав чинності 01.01.2021.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»