Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сергій Верланов: Головний пріоритет – убезпечити працівників служби та платників податків під час пандемії коронавірусу

, опубліковано 13 березня 2020 о 14:36

Основні завдання з реалізації заходів ДПС із запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 окреслив Голова ДПС Сергій Верланов сьогодні під час апаратної наради керівництва ДПС та її територіальних органів.

«Всі керівники підрозділів ДПС та співробітники повинні усвідомити складність ситуації. Кожен на своєму місці має вжити всіх заходів для того, щоб зберегти своє здоров’я, здоров’я своїх близьких та платників податків. Впевнений, що ми з вами покажемо приклад ефективної командної роботи у протидії розповсюдженню небезпечного вірусу», – зазначив Сергій Верланов.

Нині вже розроблений та надісланий до територіальних підрозділів ДПС план першочергових заходів із запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19. Зокрема, передбачена взаємодія територіальних органів ДПС з обласними державними адміністраціями та регіональними підрозділами Міністерства охорони здоров’я України (тимчасовими обласними протиепідемічними комісіями при облдержадміністраціях) щодо проведення профілактичних і протиепідемічних заходів.

Запроваджено заходи щодо дотримання профілактики відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України. Буде обмежено проведення будь-яких масових публічних заходів, перевага надаватиметься форматам дистанційної комунікації тощо. Передбачено також ретельне дотримання режиму дезінфекції всіх приміщень та місць контакту працівників і відвідувачів/клієнтів, наявність необхідних засобів індивідуального захисту.

Підтримку у проведенні протиепідемічних заходів надаватиме Всеукраїнська профспілка працівників ДПС. Як зазначив Голова її Центральної Ради Олександр Кислиця, профспілки активно долучаються до всіх протиепідемічних заходів ДПС. Найближчим часом відбудеться оперативна нарада з територіальними підрозділами профспілки, на якій буде розроблено детальний план дій.

Також буде оптимізовано режим доступу громадян до адмінбудівель ДПС.

У центрах обслуговування платників обмежується кількість одночасного перебування людей в залах обслуговування та посилено заходи із забезпечення режиму поточної дезінфекції. Безпосереднє спілкування працівників ДПС з відвідувачами ЦОПів буде максимально обмежено. Працівники центрів обслуговування платників, які матимуть ознаки респіраторних захворювань, не будуть допускатися до роботи та обслуговування громадян.

«Ми відповідаємо за здоров’я та життя наших працівників і не можемо просто спостерігати за розвитком ситуації. Ціна бездіяльності занадто висока. Наш обов’язок – бути на крок попереду. Статистика свідчить, що країни, які діють на випередження, зменшують кількість смертей щонайменше в 10 разів. Тому не може бути надмірних заходів безпеки, можуть бути лише недостатні. Найвищий пріоритет – убезпечити працівників служби та платників податків. Компромісів тут бути не може», – наголосив Сергій Верланов.