Днями відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Порядок обчислення та сплати майнових податків». На запитання платників податків відповідала завідувач Покровському сектору обслуговування платників Синельниківської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Маргарита Бондаренко.
Під час заходу податківиця проінформувала, що відповідно до податкового законодавства до складу майнових податків входять: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортний податок; а також плата за землю, яка включає як земельний податок, так і орендну плату за користування земельними ділянками державної або комунальної власності.
Маргарита Бондаренко розповіла, що для фізичних осіб обов’язок зі сплати податку на нерухомість і плати за землю виникає на підставі податкового повідомлення-рішення, яке контролюючий орган надсилає платнику податків не пізніше 1 липня року, що настає за звітним. Натомість юридичні особи самостійно здійснюють обчислення податкових зобов’язань і подають відповідну звітність у строки, визначені чинним законодавством.
Під час спілкування платники цікавилися питаннями щодо надання пільг із податку на нерухоме майно. Податківиця пояснила, що звільнення від сплати передбачене виключно для фізичних осіб за умови дотримання певних критеріїв. Зокрема, платник може бути звільнений від сплати, якщо загальна площа квартири не перевищує 60 квадратних метрів, житлового будинку — 120 квадратних метрів, а у разі наявності об’єктів різних типів — сукупна площа не перевищує 180 квадратних метрів. Водночас пільга застосовується лише до одного об’єкта одного типу нерухомості, який не використовується для отримання доходу в межах підприємницької діяльності.
Податківиця прокоментувала, що у разі несплати майнових податків у встановлені строки платник несе фінансову відповідальність у вигляді нарахування пені та штрафних санкцій. У разі тривалої заборгованості можуть бути застосовані заходи примусового стягнення відповідно до норм податкового законодавства.
Платники також розпитували про можливість отримання податкового повідомлення-рішення через Електронний кабінет платника, про порядок подання заяв на пільгу або уточнення відомостей щодо об’єктів оподаткування.
Надано роз’яснення щодо правильності заповнення платіжних інструкцій платниками податків.
На всі запитання, які надійшли під час проведення «гарячої лінії», було надано кваліфіковані, змістовні та вичерпні роз’яснення у межах чинного податкового законодавства.