Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про актуальні питання податкового законодавства під час «гарячої лінії» в Васильківській ДПІ

опубліковано 15 березня 2024 о 10:55

Днями начальником Васильківської державної податкової інспекції Маргаритою Бондаренко проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з актуальних питань податкового законодавства.

Відповідаючи на питання, податківець акцентувала увагу на граничних термінах подання декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) та сплати податків громадянами. А саме, у разі виникнення обов’язку декларування подати звітність необхідно до 01 травня 2024 року, сплатити ПДФО та військовий збір – до 1 серпня. Подати декларацію для отримання податкової знижки можна до 31 грудня поточного року – прокоментувала начальниця ДПІ.

Під час спілкування Маргарита Бондаренко розповіла про можливості подання декларації без відвідування податкової інспекції, в режимі онлайн, про спрощення процедури декларування доходів громадянами через електронний сервіс «Перед заповнення декларації про майновий стан і доходи» розділу «ЕК для громадян» в Електронному кабінеті на вебпорталі ДПС. За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді. Для декларантів, які використовують право на податкову знижку, є можливість додавання копій первинних документів.

Фахівець звернула увагу, що для подання декларації громадяни також можуть скористатися мобільним застосунком «Моя податкова».

Для роботи з цими сервісами необхідно мати електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.

Також посадовець акцентувала увагу на необхідності реєстрації та використанні РРО/ПРРО фізичними особами-підприємцями, які здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Вона наголосила, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, зобов’язані їх проводити на повну суму покупки (надання послуги) через реєстратори розрахункових операцій. Не зобов’язані застосовувати РРО суб’єкти господарювання, які отримають кошти виключно на поточний рахунок за реквізитами (IBAN) та платники єдиного податку 1 групи. Платники цікавились порядком реєстрації програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО), порушувались питання щодо механізму відкриття та закриття робочої зміни при застосуванні ПРРО, як здійснюється програмування найменування товарів через ПРРО. 

Кожному платнику, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано повну та вичерпну відповідь.