У П’ятихатській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування РРО, нововведення Закону №3219».
На запитання платників податків відповів старший державний інспектор П’ятихатської державної податкової інспекції ГУ ДПС у Дніпропетровській області Мороз Ярослав Вікторович.
Питання 1: Добрий день! Чи вважається автомат з продажу товарів (послуг) РРО?
Відповідь. Доброго дня! Відповідно до ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями автомат з продажу товарів (послуг) - реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості та створює контрольну стрічку в електронному вигляді.
Питання 2: Добрий день! Чи необхідно СГ застосовувати РРО або ПРРО, якщо товар продається покупцю на умовах післяплати із використанням служб доставки?
Відповідь. Доброго дня! Коло обов’язків щодо необхідності застосування продавцем товарів реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО)/програмних РРО (далі - ПРРО) визначають виключно умови договорів на перевезення (доставку) товарів, що укладені між продавцями товарів та перевізниками/ кур’єрами/ експедиторами/ логістичними компаніями тощо та якими визначено участь сторін договору у правовідносинах купівлі-продажу товарів.
Питання 3: Добрий день! Яка послідовність дій має бути здійснена для реєстрації ПРРО?
Відповідь. Доброго дня! Ви повинні перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати Ваша господарська одиниця, де буде використовуватись програмний реєстратор розрахункових операцій, про яку Ви повідомляєте контролюючий орган відповідно (повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП).
Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316605), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.
Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись Вами. Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, суб’єкт господарювання повідомляє шляхом подання в електронній формі повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих/удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО, за формою № 5-ПРРО (J/F1391802).