В Придніпровській ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування РРО/ПРРО, нововведення Закону №3219».
На запитання платників податків відповідала головний державний інспектор Придніпровської ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Федяй Вікторія Іванівна.
Питання 1: Добрий день! Чи застосовують ФОП – платники ЄП другої – четвертої груп РРО та/або ПРРО при наданні побутових послуг (ремонт квартир, побутових машин, меблів, взуття, прибирання квартир, догляду за дітьми, тощо)?
Відповідь: Доброго дня! При наданні побутових послуг на території села, селища (ремонт квартир, побутових машин, меблів, взуття, прибирання квартир, догляду за дітьми, фотографування, прання білизни тощо) суб’єкти господарювання, в тому числі фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку другої - четвертої груп не застосовують реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО, а використовують розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.
Надання побутових послуг на території поза межами села, селища фізичним особам - підприємцям - платникам єдиного податку другої - четвертої груп дозволено лише у випадку застосування РРО та/або ПРРО.
Питання 2: Добрий день! У якому випадку обов’язкове/не обов’язкове проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО у разі продажу товарів з використанням мережі Інтернет?
Відповідь: Доброго дня!Реєстратор розрахункових операцій та або програмний РРО не застосовуються у разі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок фізичної особи – підприємця, оскільки така операція не є розрахунковою, тобто продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати (поточний рахунок у форматі ІВАN). У разі здійснення розрахунків в інший спосіб – готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО та або ПРРО є обов’язковим.
Питання 3: Добрий день! Чи зобов’язані СГ, у тому числі ФОП – платники ЄП другої – четвертої груп, які одночасно проводять розрахункові операції в готівковій та в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів) та отримують кошти на поточний рахунок за допомогою реквізитів у форматі IBAN, застосовувати РРО та/або ПРРО?
Відповідь: Доброго дня! Cуб’єкти господарювання, у тому числі фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп, які одночасно проводять розрахункові операції в готівковій та в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів) та отримують кошти на поточний рахунок у форматі IBAN зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО для всіх операцій, окрім отримання коштів безпосередньо на поточний рахунок за допомогою його реквізитів (IBAN).
Питання 4: Добрий день! Чи має право СГ здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО у разі приймання від населення та реалізації через торговельно-заготівельні пункти продуктів бджільництва, обладнання та інвентарю для пасічників?
Відповідь: Доброго дня! Так. У разі перевищення річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів 500 тис. грн. на один суб’єкт господарювання, застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим. При перевищенні граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій суб’єкт господарювання зобов’язаний в місячний термін з дати такого перевищення зареєструвати та проводити розрахунки з застосовуванням РРО та/або ПРРО.
Питання 5: Добрий день! Яким чином заповнюється графа «ідентифікатор об’єкта оподаткування» розділу 3 реєстраційної заяви за формою № 1-РРО?
Відповідь: Доброго дня! Заповнюється згідно з даними графи 5 «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП, поданого до контролюючого органу відповідно до вимог Податкового кодексу України.