Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості застосування РРО/ПРРО» У Марганецькій ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області

опубліковано 22 вересня 2023 о 12:20

У Марганецькій ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області  відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості застосування РРО/ПРРО».

 

        На запитання платників податків відповідала старший державний інспектор  Марганецької ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області   Задорожня Наталя Миколаївна

 

Питання 1: Добрий день!

Які дії СГ, який після подання реєстраційної заяви за ф.№1-ПРРО отримав квитанцію з помилкою «Адреса розміщення ГО не відповідає реєстраційним даним», якщо вказана платником у заяві адреса відповідає даним, зазначеним у повідомленні ф.20-ОПП?

 

Відповідь. Добрий день!

Відповідно до п.3 розд.ІІ Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних РРО, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 №317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547» для реєстрації програмного РРО складається заява про реєстрацію програмних РРО за формою №1-ПРРО.

У реєстраційній заяві за ф.№1-ПРРО зазначається локальний номер ПРРО, який присвоюється такому ПРРО суб’єктом господарювання. Локальний номер ПРРО становить числовий номер, він є унікальним серед номерів, що присвоюються суб’єктом господарювання у довільному порядку ПРРО для його реєстрації та застосування у відповідній господарській одиниці.

Локальний номер ПРРО зберігається за ПРРО до дати скасування реєстрації ПРРО.

У разі отримання суб’єктом господарювання (користувачем ПРРО) квитанції з помилкою «Адреса розміщення ГО не відповідає реєстраційним даним», якщо вказана платником у заяві адреса відповідає даним, зазначеним у повідомленні ф.20-ОПП, такий суб’єкт господарювання повинен повторно подати реєстраційну заяву за ф.№1-ПРРО. При цьому для забезпечення повної відповідності адреси місцезнаходження господарської одиниці необхідно в приватній частині Електронного кабінету в розд. «Облікові дані платника»/ «Відомості про об’єкти оподаткування» з графи «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» скопіювати адресу та вставити її в реєстраційну заяву за ф.№1-ПРРО.

 

Питання 2: Добрий день!

Яким чином здійснюється реєстрація РК?

 

         Відповідь. Добрий день!

Відповідно до п.1 глави 1 розд. ІІІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 із змінами і доповненнями, реєстрація РК здійснюється в контролюючому органі за місцем реєстрації книги обліку розрахункових операцій.

При реєстрації РК присвоюється номер, який складається із фіскального номера першої КОРО та проставленого через дріб порядкового номера такої РК і літери «к». При реєстрації РК, що складається зі спрощених розрахункових квитанцій, до номера РК додається літера «с».

Пунктом 2 глави 1 розд.ІІІ Порядку визначено, що РК має бути зброшурована, складатися з блоків послідовно пронумерованих РК або спрощених РК та реєстраційної сторінки, при цьому серії та номери квитанцій одного виду, зареєстрованих окремим суб’єктом господарювання, не повинні повторюватися у межах розрядності серій та номерів.

Форму реєстраційної сторінки РК наведено в додатку 6 до Порядку.

РК повинна бути скріплена виробником з використанням машинного способу, який унеможливлює вилучення корінців РК без порушення засобу контролю.

Згідно з п.3 глави 1 розд.ІІІ Порядку перед реєстрацією РК суб’єкт господарювання повинен забезпечити:

  • заповнення на реєстраційній сторінці РК рядків, що містять найменування та податковий номер СГ;
  • відсутність у РК квитанцій із серіями та номерами, що повторюються, згідно з вимогами п.2 глави 1 розд.ІІІ Порядку;
  • відповідне заповнення реєстраційної сторінки, яка може розміщатися на останньому аркуші разом з квитанціями.

         На кожну РК, що подається на реєстрацію, необхідно встановити засіб контролю таким чином, щоб унеможливити розкріплення книжки без порушення цілісності засобу контролю.

         Пуктом 4 глави 1 розд.ІІІ Порядку передбачено, що реєстрація першої РК в контролюючому органі відбувається одночасно з реєстрацією КОРО на окрему ГО або на РРО, другої та наступних – на підставі заяви про реєстрацію КОРО за ф.№1-КОРО. Датою реєстрації першої РК є дата реєстрації КОРО.

         Контролюючий орган у разі наявності підстав для відмови, визначених у п.9 глави 1 розд.ІІ Порядку, відмовляє в реєстрації РК та повідомляє про це СГ не пізніше 2-х робочих днів з дня отримання реєстраційної заяви за і.№1-КОРО.  У разі відсутності підстав для відмови посадова особа контролюючого органу не пізніше 2-х робочих днів з дня отримання реєстраційної заяви ф.№1-КОРО проводить реєстрацію РК шляхом внесення даних до ІТС ДПС.

         Після реєстрації СГ заповнює рядки реєстраційної сторінки РК (номер книжки, дата реєстрації, найменування контролюючого органу, серія та номер першого бланка, кількість бланків, номер установчого засобу контролю), після чого РК вважається зареєстрованою. Кількість РК, що реєструються одночасно, не обмежується.

         Перереєстрація РК здійснюється в порядку, визначеному п.1 глави 2 розд.ІІ Порядку, у разі перереєстрації СГ КОРО на окрему ГО або перереєстрації РРО.

 

 

Питання 3: Добрий день!

Подання заяви для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями СГ, які використовують ПРРО.

 

Відповідь. Добрий день!

Ліцензія на право роздрібної торгівлі  алкогольними напоями видається органами ліцензування, якими відповідно до постанови КМУ від 05.08.2005 №609 є територіальні органи ДПС.

Для отримання такої ліцензії СГ подає до органу ліцензування за місцем провадження діяльності заяву про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями у довільній формі.

У заяві зазначає перелік програмних РРО, які знаходяться у місці торгівлі, їх фіскальні номери, дату реєстрації ПРРО в контролюючому органі та назву моделі ПРРО.

 

Питання 4: Добрий день!

Які умови реєстрації РРО/ПРРО для ФОП, який надає послуги з використанням Інтернет із власної квартири?

 

Відповідь. Добрий день!

У разі, якщо місце проживання фізичної особи – підприємця є місцем, де  провадиться підприємницька діяльність, або воно пов’язане із здійсненням підприємницької діяльності, то ФОП відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України  має подати повідомлення про об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, повідомивши про місце проживання як про об’єкт оподаткування, після чого на такий об’єкт може бути зареєстроване РРО та/або ПРРО.

 

Питання 5: Добрий день!

Що робити при зупинці роботи ПРРО, коли гаджет продовжує функціонувати? Чи потрібно в такому випадку до чи після перезавантаження ПРРО надавати повідомлення про виявлення несправностей ПРРО?

 

Відповідь. Добрий день!

Статтею 5 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами і доповненнями, встановлено, що на період виходу з ладу ПРРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.

Користувач ПРРО самостійно оцінює працездатність ПРРО. Якщо роботу ПРРО відновлено одразу після його перезавантаження (короткотермінова зупинка), то ПРРО не вважається несправним. Повідомлення про виявлення несправностей за формою №2-ПРРО до Порядку №317 у такому випадку до ДПС не надсилається.

Строки, умови та порядок подання форми №2-ПРРО встановлені розділом ІІ Порядку №317.