Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Засідання «круглий стіл» у Васильківській ДПІ

опубліковано 25 травня 2023 о 15:34

Днями у Васильківській  державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – Васильківська  ДПІ) відбулось засідання в форматі «круглого столу», на якому були присутні  представники Васильківського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Синельниківського району Дніпропетровської області  та комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Васильківської селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області.

Начальниця Васильківської ДПІ Маргарита Бондаренко звернула увагу на дотримання соціальних гарантій, недопущення виплати заробітної плати менше рівня мінімальної заробітної плати, значення офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.

Керівниця  нагадала, що фізичні особи зобов’язані повідомляти контролюючі органи про зміну реєстраційних даних (зміна місця проживання, прізвища, імені, по батькові, паспортного документа, тощо) у місячний термін з дня настання таких змін відповідно до вимог ст.70 Податкового кодексу України шляхом подання заяви за формою № 5ДР або заяви за формою №5ДРП. Порядок та процедура подання відповідних заяв визначається р. VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі – Державний реєстр), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.2017 за №1306/31174.

Заяви за формою № 5ДР або Заяви за формою № 5ДРП подаються особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу.   Водночас фізичні особи мають право, використовуючи кваліфікований електронний підпис, подавати в електронному вигляді Заяву за формою № 5ДР, через приватну частину Електронного кабінету (cabinet.tax.gov.ua), або заходити в неї через офіційний вебпортал ДПС України. 

Посадовиця акцентувала увагу присутніх на право щодо отримання податкової знижки шляхом подання декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік. Для отримання податкової знижки за 2022 рік, необхідно до 31 грудня 2023 року (включно) подати до податкових органів за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).

Керівниця акцентувала увагу, що для комунікації з бізнес-спільнотою і громадськістю податковою службою запроваджено Комунікаційну податкову платформу. Так, на базі Головного управління ДПС створена електронна скринька Комунікаційної податкової платформи за адресою dp.ikc@tax.gov.ua.