Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Під час «гарячої лінії» про актуальні питання податкового законодавства

опубліковано 26 жовтня 2022 о 10:26

В Амур - Нижньодніпровській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – Амур-Нижньодніпровська ДПІ) відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з актуальних питань податкового законодавства.

На запитання платників податків відповідала заступник начальника Амур-Нижньодніпровської ДПІ Оксана Бланк.

Надаємо відповіді на запитання, з якими зверталися платники податків.

Питання: Чи може надавати послуги з доступу до мережі Інтернет ФОП – платник єдиного податку другої групи?

Відповідь: З 01 січня 2022 року змінено умови застосування спрощеної системи оподаткування фізичними особами – підприємцями (далі - ФОП), які здійснюють діяльність у сфері послуг з надання доступу до мережі Інтернет. Ці зміни внесені Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі - Закон України № 1914).

З урахуванням таких змін, внесених Законом України № 1914 до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), ФОПи, які надають послуги з надання доступу до мережі Інтернет, належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи. Ці вимоги визначені підпунктом 3 пункту 291.4 статті 291 ПКУ.

Питання: Які переваги переходу на ставку у розмірі 2 відсотки для платників податків-спрощенців?

Відповідь: Основні переваги переходу наступні: сплата єдиного податку за пільговою ставкою у розмірі 2 % з доходу; призупиняється нарахування та сплата ПДВ (однак, після закінчення воєнного стану потрібно буде нарахувати «умовне» ПДВ за товари/основні засоби, по яком був податковий кредит до такого переходу); реєстраційна сума в СЕА ПДВ та податковий кредит не анулюється, а зберігається протягом періоду застосування ставки 2 %; переплата з податку на прибуток може бути використана для сплати цього податку після закінчення військового стану; можливість застосування пільгової ставки не залежить від наявності податкового боргу, обсягу доходу та кількості осіб, які перебувають із ним у трудових відносинах.

Питання: Як здійснюється програмування найменування товарів через програмний РРО?

Відповідь: Програмування найменування товарів (послуг) через програмний РРО здійснюється оператором (касиром) самостійно шляхом додавання таких товарів за допомогою самого програмного забезпечення або за допомогою імпорту раніше підготованого переліку номенклатури, який формується для кожного програмного забезпечення у окремому форматі згідно з інструкцією, що додається до того ж архіву, що і програмне забезпечення.

Питання: Які ставки збору з одноразового (спеціального) декларування?

Відповідь: Запропоновано три ставки оподаткування доходів, які будуть задекларовані в рамках амністії: 5 % загальна ставка, 9 % для закордонних активів та 2,5 % для декларування активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 %, 11,5 %, 3 % відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Питання: Як укласти трудовий договір?

Відповідь: Роботодавці й працівники самі вирішують, чи укладати договір у письмовій формі.

На період воєнного стану допускаються строкові договори з новими працівниками, зокрема для заміни тимчасово відсутніх працівників, які в евакуації, відпустці чи втратили працездатність.