В Амур – Нижньодніпровській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – Амур-Нижньодніпровська ДПІ) відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з актуальних питань застосування податкової знижки.
На запитання платників податків відповідала заступник начальника Амур-Нижньодніпровської ДПІ Оксана Бланк.
Надаємо відповіді на запитання, з якими зверталися платники податків.
Питання: Чи має право на податкову знижку військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення?
Відповідь: Право на податкову знижку має фізична особа, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати. При цьому, суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів такої категорії громадян.
Тому, військовослужбовці, які отримують грошове забезпечення, не мають права на застосування податкової знижки.
Питання: Чи має право фізична особа на податкову знижку, якщо роботодавець утримав, але не перерахував податок на доходи фізичних осіб до бюджету?
Відповідь: Для розрахунку сум податку на доходи фізичних осіб, які підлягають поверненню платнику податку з бюджету у зв’язку з реалізацією ним права на податкову знижку, застосовується сума сплаченого, тобто зарахованого до відповідного бюджету податку на доходи фізичних осіб, а не нарахованого (утриманого) податковим агентом.
Фізична особа не має права на податкову знижку, якщо податковий агент утримав, але не перерахував податок на доходи фізичних осіб до бюджету.
Питання: Чи потрібно завіряти печаткою банку роздруковану електронну квитанцію, якщо сплату здійснено через банківський сервіс «Інтернет-банкінг» (Приват 24)?
Відповідь: Якщо сплату здійснено через банківський сервіс «Інтернет-банкінг» (Приват 24, Ощад 24, інші), то роздрукована електронна квитанція, яка містить обов’язкові реквізити електронного розрахункового документа: дату і номер; найменування, код платника та номер його рахунку; найменування, код одержувача та номер його рахунку; суму цифрами; призначення платежу; електронний(і) підпис(и); інші реквізити, які під час формування електронного розрахункового документа системою електронних платежів розміщуються в полі «Допоміжні реквізити», є підтвердним документом понесених платником податку витрат при реалізації ним права на податкову знижку, та печаткою банку вона не завіряється.