Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Нікопольський регіон) повідомляє.
Нещодавно в ДПІ у м. Покрові Головного управління ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування РРО та ПРРО».
На питання платників відповідала заступник начальника ДПІ у м. Покрові Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Валентина Піхтіна.
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі запитання, що надійшли від платників податків.
Питання 1: Добрий день! Який суб’єкт господарювання має право здійснювати введення в експлуатацію, технічне обслуговування та ремонт реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО)?
Відповідь 1: Добрий день! Відповідно до ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95 – ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями центр сервісного обслуговування - суб’єкт господарювання, який за договором з постачальником надає послуги щодо введення в експлуатацію, технічного обслуговування, гарантійного, післягарантійного ремонту реєстраторів розрахункових операцій.
Питання 2: Добрий день! Чи застосовуються РРО або програмних РРО при наданні ломбардами фінансових послуг?
Відповідь 2: Вітаю! Суб’єкт господарювання, який здійснює свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема, надання коштів у позику ломбардами, повинен проводити розрахункові операції із застосовуванням реєстраторів розрахункових операцій або програмних РРО.
Питання 3: Вітаю! Чи передбачено застосування РРО фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність?
Відповідь 3: Добрий день! Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків.
Питання 4: Вітаю! Який порядок внесення розмінної монети в РРО та/або в програмному РРО?
Відповідь 4: Добрий день! Розмінна монета, отримана з каси підприємства, або яка зберігається на місці проведення розрахунків реєстратора розрахункових операцій та/або програмного РРО з попереднього дня, має проводитися через РРО та/або програмний РРО за допомогою формування чеку «службове внесення».
Підтвердженням внесення відповідної суми до РРО та/або програмного РРО, як розмінної монети, – є фіскальний звітний чек (Z-звіт), у якому відображається інформація про операцію «службове внесення».