Нещодавно відбулася пресконференція заступника начальника Амур-Нижньодніпровської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Оксани Бланк щодо питань легалізації найманої праці.
Під час пресконференції податківиця зазначила, що питання легального використання праці найманих працівників в умовах воєнного стану не втрачає своєї актуальності.
Вона нагадала, що кожен роботодавець – фізична чи юридична особа мають дотримуватись норм трудового законодавства та пам’ятати, що у відносинах працівник – роботодавець завжди укладається трудовий договір. Цивільно-правова угода про надання послуг укладається в разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто займається підприємництвом, бізнесом.
За словами Оксани Бланк трудовий договір може бути: безстроковим; на визначений строк; на час виконання певної роботи. Після укладення трудового договору роботодавець має видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу і повідомити Державну податкову службу про прийняття працівника на роботу.
Звернула увагу, що повідомлення подається до початку роботи працівника за затвердженою формою. Це робить власник бізнесу, уповноважена ним особа або фізична особа за місцем їхнього обліку як платників Єдиного соціального внеску; повідомлення можна подати у електронній або паперовій (якщо не більше п’яти працівників) формі; надану інформацію вносять до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб.
Окремо, Оксана Бланк надала коментар щодо Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».