Нещодавно за участі головного державного інспектора сектору з надання адміністративних та інших послуг Амур – Нижньодніпровської державної податкової інспекції Головного управлінні ДПС у Дніпропетровській області Олени Бондаренко відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО)/програмних РРО (ПРРО).
Надаємо відповіді на запитання, з якими зверталися платники.
Питання: Як зареєструвати касира для програмного РРО?
Відповідь: Суб’єкт господарювання може проводити розрахункові операції на ПРРО самостійно або визначати уповноважених осіб (касирів).
Особа може здійснювати розрахункові операції на ПРРО з використанням електронного підпису такої особи/електронної печатки суб’єкта господарювання, на якого зареєстровано ПРРО, після внесення даних про сертифікати до Реєстру програмних РРО за умови дійсності відповідного сертифіката відкритого ключа.
Питання:Чи необхідно ФОП – платникам єдиного податку другої – четвертої групи застосовувати РРО та/або ПРРО у разі реалізації на території села, селища пива, сидру, столових вин та перрі без додавання спирту?
Відповідь: Якщо фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп здійснюють на території села, селища реалізацію пива, сидру, столових вин та перрі без додавання спирту, то такі суб’єкти господарювання втрачають пільгу щодо можливості проводити розрахункові операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, оскільки здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, а отже мають застосовувати та/або програмні РРО на загальних підставах.
Питання: Чи застосовується відповідальність до ФОП, у тому числі платників єдиного податку, якщо у рядку 1 «найменування суб’єкта господарювання» фіскального чека поряд з прізвищем, ім’ям та по батькові ФО відсутня абревіатура «ФОП»?
Відповідь: Якщо фіскальний чек містить всі обов’язкові реквізити, однак, у рядку 1 «найменування суб’єкта господарювання» поряд з прізвищем, ім’ям та по батькові фізичної особи відсутня абревіатура «ФОП», то такий фіскальний чек приймається як розрахунковий та до фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, відповідальність не застосовується.