Головне управління ДПС
у Дніпропетровській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Засідання «круглого столу» у Першотравенській ДПІ щодо новацій податкового законодавства в умовах воєнного стану

опубліковано 05 серпня 2022 о 10:44

Днями начальник Першотравенської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (Першотравенська ДПІ) Оксана Ковальова провела засідання «круглого столу» з платниками податків на тему «Новації податкового законодавства в умовах воєнного стану».

Посадовиця ознайомила з новаціями податкового законодавства та нагадала про основні вимоги Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Оксана Ковальова проінформувала, що Законом України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» встановлено порядок організації трудових відносин в умовах воєнного стану та звернув увагу, що у період дії воєнного стану норми частини третьої статті 32 Кодексу законів про працю України та інших законів України щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці не застосовуються.

Керівниця зупинилася на категорії фізичних осіб – підприємців, у яких з 01 січня 2022 року виникає обов’язок застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) або програмних РРО.

Оксана Ковальова звернула увагу присутніх, що триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування та зазначила, що декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування.

Нагадала платникам про право на податкову знижку, яким можна скористатись шляхом надання податкової декларації про майновий стан і доходи.

Наприкінці обговорювались питання легалізації трудових відносин, правильного заповнення реквізиту «Призначення платежу», роботи антикорупційного сервісу ДПС «Пульс».