Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Новокодацький, Чечелівський та Центральний райони міста Дніпра) інформує.
Днями за участі начальника Правобережної державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Віхрова Сергія відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Правильність заповнення реквізиту «Призначення платежу».
Питання 1: Доброго дня! Скажіть будь-ласка, які реквізити платника вказувати при заповненні платіжного доручення якщо платник відмовився від реєстраційного номера облікової картки платника податків?
Відповідь1: Доброго дня! При заповненні платіжного доручення якщо платник відмовився від реєстраційного номера облікової картки платника податків зазначається серія та номер паспорта громадянина України фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта).
Питання 2: Доброго дня! Скажіть будь-ласка, який код сплати вказується у полі № 2 «Призначення платежу»?
Відповідь 2: Вітаю! В залежності від виду сплати в полі № 2 «Призначення платежу» розрахункових документів вказується відповідний код сплати згідно із додатком до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666.
Питання 3: Доброго дня! Скажіть, будь ласка, які умови повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань?
Відповідь 3: Доброго дня! Відповідно до п.43.3 ст.43 Податкового кодексу України обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру отриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються органом державної податкової служби на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та /або надміру сплаченої суми.