Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування»

опубліковано 27 червня 2022 о 10:51

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Криворізький регіон) інформує.

Нещодавно, відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування» за участі начальника Криворізької північної державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Ганни Познякової.

Суб’єкти господарювання мали змогу одержати відповіді на актуальні питання зазначеної тематики, наведемо деякі з питань.

Питання 1:  Що містить в собі поняття «одноразове (спеціальне) добровільне декларування»?

Відповідь 1:  Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених як на території України, так за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані шляхом доходів, що підлягали оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки та збори.

 

Питання 2: Хто може скористатися одноразовим добровільним декларуванням?

Відповідь 2: Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання неоподаткованих доходів, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

 

Питання 3: В який період проводиться кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування?

Відповідь 3:  Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться протягом року. Тобто, кампанія розпочалася 1 вересня 2021 року та триватиме до 1 вересня 2022 року.

 

Питання 4:  Яким чином проводиться процедура декларування?

Відповідь 4:  Декларації подаються безпосередньо декларантами в електронній формі, через приватну частину Електронного кабінету платника податків. Платник податків заповнює декларацію в електронному вигляді, підписує її власним електронним цифровим підписом та надсилає до ДПС. Декларація підлягає камеральній перевірці ДПС виключно на логічні та арифметичні помилки протягом 60 днів.

 

Питання 5:  В які терміни, встановлені Законом, потрібно сплатити податки з задекларованих об’єктів оподаткування?

Відповідь 5: Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання такої декларації, а при обранні альтернативних ставок - до 1 листопада 2023 року та до 1 листопада 2024 року.