Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Кам’янський регіон) повідомляє.
Нещодавно під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» на запитання платників податків відповідала заступник начальника Кам’янського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Наталія Сторчак на тему «Правильність заповнення реквізиту «Призначення платежу».
Запитувачі отримали відповіді на запитання, що надійшли від платників податків:
Питання 1: Доброго дня! Скажіть, будь ласка, які умови повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені?
Відповідь 1: Доброго дня! Відповідно до п.43.3 ст.43 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та /або надміру сплаченої суми та/або пені.
Питання 2: Вітаю! Скажіть, будь ласка, які реквізити платника вказувати при заповненні платіжного доручення якщо платник відмовився від реєстраційного номера облікової картки платника податків?
Відповідь 2: Доброго дня! При заповненні платіжного доручення якщо платник відмовився від реєстраційного номера облікової картки платника податків зазначається серія та номер паспорта громадянина України фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта).
Питання 3: Доброго дня! Скажіть, будь ласка, при неправильному заповненні платіжного документа яким кодом сплати кошти будуть внесені в картку особового рахунку?
Відповідь 3: Доброго дня! У разі заповнення поля «Призначення платежу» з порушенням вимог, визначених у Порядку затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов'язання (код виду сплати 101).