Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» щодо застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку

опубліковано 15 червня 2022 о 10:51

Нещодавно у Амур-Нижньодніпровській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – Амур-Нижньодніпровська ДПІ ГУ ДПС) відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку.

На запитання платників податків відповідав начальник Амур-Нижньодніпровської ДПІ ГУ ДПС Олександр Портянніков.

Наводимо деякі питання, що цікавили платників податків.

 

Питання 1: Доброго дня. Скажіть будь ласка, які підприємці-платники єдиного податку мають застосовувати касові апарати у 2022 році?

Відповідь 1: Вітаю. З 1 січня 2022 року підприємці-платники єдиного податку другої – четвертої груп у разі проведення готівкових розрахунків зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, крім спрощенців першої групи і фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі та продукти власного підсобного господарства.

Крім того, підприємці платники єдиного податку, які здійснюють розрахунки виключно в безготівковій формі шляхом перерахування коштів за товар чи послугу банківським переказом на розрахунковий рахунок продавця через установу банку чи внесення готівки через касу банку, не зобов'язані застосовувати РРО.

 

Питання 2: Доброго дня. Чи необхідно реєструвати КОРО на програмний РРО?

Відповідь 2: Добрий день. Чинним законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено реєстрації та використання книги обліку розрахункових операцій на програмний реєстратор розрахункових операцій.

 

Питання 3: Чи необхідно скасовувати касовий апарат та реєструвати програмний РРО?

Відповідь 3: Вітаю. Обмежень щодо використання суб’єктом господарювання класичного касового апарату чи програмного РРО чинним законодавством не встановлено. Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний чи апаратний) для проведення реєстрації розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати програмний РРО замість традиційного касового апарату, реєстрацію касового апарату необхідно скасувати.

 

Питання 4: Вітаю. Як підприємець, в якого виникає обов’язок щодо ведення обліку товарних запасів, вносить перший запис до Форми ведення обліку товарних запасів?

Відповідь 4:  Доброго дня. Перший запис, що вноситься фізичною особою – підприємцем, у тому числі платником єдиного податку до Форми ведення обліку товарних запасів, має відображати інформацію про залишки товарів, наявних у такої ФОП на дату набуття ним обов’язку щодо ведення обліку товарних запасів. Такий запис вноситься до Форми обліку на підставі самостійно складеного ФОП документа щодо опису залишків товарів у такому порядку:

графа 1 - цифра «1»;

графа 2 - дата внесення запису;

графа 3 - опис залишку товарів на початок обліку;

графа 4 - дата складання опису залишку товарів на початок обліку;

графа 5 - цифра «1»;

графа 7 - загальна вартість товару відповідно до опису залишку товарів на початок обліку;

графи 6, 8, 9 - не заповнюються.

Перший запис про залишки товарів до Форми обліку не вноситься, якщо у ФОП, в яких виникає обов’язок щодо ведення обліку товарних запасів, відсутні залишки товарів на дату виникнення такого обов’язку.