Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про спеціальний режим оподаткування резидентів Дія Сіті

опубліковано 22 лютого 2022 о 08:52

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (Криворізького північний регіон) повідомляє, щодо запровадження спеціального режиму оподаткування юридичних осіб, які перебуватимуть у статусі резидентів Дія Сіті (ІТ-компанії).

Організаційні, правові та фінансові основи функціонування правового режиму Дія Сіті, який запроваджено з метою стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні, визначено Законом України від 15 липня 2021 року № 1667-IX «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі – Закон № 1667). Зокрема, Законом № 1667 врегульовано засади набуття і втрати статусу, а також встановлено так званні «бенефіти» для тих кампаній, які отримають статус резидента Дія Сіті. Разом з тим, у Законі № 1667 надано визначення таких понять як гіг-контракт, гіг-спеціаліст, кваліфікований дохід, реєстр Дія Сіті та іншої спеціальної термінології.

Водночас для повноцінного функціонування правового режиму Дія Сіті 14 грудня 2021 року Верховна рада прийняла Закон України № 1946-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі –  Закон № 1946).

Впровадження положень Закону № 1946 забезпечить дієві стимули для активного розвитку інформаційних технологій та інновацій в нашій країні.

Так, спеціальний режим оподаткування резидентів Дія Сіті передбачає можливість переходу ними на оподаткування податком на прибуток підприємств за особливими умовами, що передбачають ставку податку у розмірі 9 відсотків та оподаткування лише низки операцій.

Також для резидентів Дія Сіті встановлюється спеціальний режим оподаткування окремих доходів працівників та гіг-спеціалістів. Зокрема, оподаткування податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків: заробітної плати працівників, винагороди гіг-спеціалістів за гіг-контрактами, авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори.