Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» про актуальні питання одноразового (спеціального) добровільного декларування у м. Кам’янське

опубліковано 11 лютого 2022 о 10:02

Нещодавно під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» на запитання платників податків відповідала заступник начальника Кам’янського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Яна Татаруля на тему «Актуальні питання одноразового (спеціального) добровільного декларування».

Запитувачі отримали відповіді запитання, що надійшли від платників податків.

 

Питання. Доброго дня! Скажіть, будь ласка, яке майно підлягає декларуванню?

Відповідь. Доброго дня! Декларуванню підлягають:

а) валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи;

б) нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості).

в) рухоме майно, у тому числі транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми; інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо);

г) частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;

ґ) цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом;

д) права на отримання дивідендів, процентів чи іншої аналогічної майнової вигоди, не пов’язані із правом власності на цінні папери, частки (паї) у майні юридичних осіб та/або в утвореннях без статусу юридичної особи;

е) інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права, що належать декларанту або з яких декларант отримує чи має право отримувати доходи на підставі договору про управління майном чи іншого аналогічного правочину та не сплачує власнику такого майна частину належного власнику доходу.

 

Питання. Доброго дня! Скажіть, будь ласка, яким чином здійснюється сплата збору у разі вибору декларантом ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами?

Відповідь. Доброго дня! У разі вибору декларантом ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – збір), що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору здійснюється декларантом таким чином:

- перший платіж – протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;

- другий платіж – до 01 листопада 2023 року;

- третій платіж – до 01 листопада 2024 року.

 

Питання. Доброго дня! Скажіть, будь ласка, який збір із задекларованих активів необхідно сплатити фізичній особі?

Відповідь. Доброго дня! Із задекларованих активів фізичній особі необхідно буде сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування:

- 9 відсотків щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5 відсотка зі сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно;

- 5 відсотків щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 відсотків зі сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно;

- 2,5 відсотки щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Як альтернативу, платник податків може обрати ставку 3 відсотки зі сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

 

Питання. Доброго дня! Які терміни проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування?

Відповідь. Доброго дня! Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування в порядку, строки і розмірах, встановлених Податковим кодексом України.

 

Детальніше з інформаційними матеріалами щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування активів, громадяни можуть ознайомитися у банері «Одноразове добровільне декларування» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya/.