Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Легалізація тіньової зайнятості

опубліковано 12 листопада 2021 о 10:11

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (території обслуговування: Амур-Нижньодніпровський,  Індустріальний, та Самарський райони м. Дніпра) нагадує, що проблема легалізації праці залишається актуальною і сьогодні. Як свідчить практика багато роботодавців малого та середнього бізнесу не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Виплачуючи заробітну плату неофіційно в «конвертах», роботодавець позбавляє свого працівника на основну та додаткові відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення у майбутньому (втрата громадянами страхового стажу для призначення пенсії).

Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та з соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.

Небезпека «тіньової» зарплати, як і «тіньової» зайнятості, полягає не тільки у тому, що бюджет не дотримує кошти, мінімізуються надходження до Пенсійного фонду, а особливо в тому, що втрачається страховий стаж для призначення пенсії при досягненні пенсійного віку, працівники не матимуть змогу отримати пенсію, яка відповідає рівню їхньої реальної заробітної плати.

Офіційне оформлення трудових відносин з найманими працівниками- обов’язок кожного роботодавця. Легалізація трудових відносин та заробітної плати сприяє забезпеченню гідної праці і економічному зростанню регіону.

Легалізація заробітної плати актуальна з двох причин:

- соціальні гарантії для найманих працівників, розмір яких залежить від тривалості страхового стажу;

- збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, в т.ч. до Пенсійного фонду України.

Закликаємо роботодавців зробити крок на зустріч суспільству - легалізувати найманих працівників та відмовитись від зарплати в «конвертах». Своєчасно оформляйте найманих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату!