Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Офіційна заробітна плата – державний захист від незаконного звільнення

опубліковано 07 жовтня 2021 о 08:25

Оформлення трудових відносин у законодавчо встановленому порядку, офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, безпечні умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена легальна заробітна плата, страховий стаж та можливість при досягненні пенсійного віку мати гідне пенсійне забезпечення.

Тому, відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (території обслуговування: Амур-Нижньодніпровський, Індустріальний, та Самарський райони м. Дніпра) ще раз нагадує, що 02.02.2020 року набрав чинності Закон України від 12 грудня 2019 року №378-ІХ «Про внесення змін до Кодексу законів про працю в Україні». Цим Законом внесені зміни до ст. 265 КЗпП, відповідно до якої, роботодавці несуть відповідальність в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору.

Кожен громадянин має право на заробітну плату не менше від установленого мінімального розміру. Такі явища, як зарплата «у конверті» та робота без оформлення трудових відносин, позбавляють майбутнього тих, хто отримує неофіційну зарплату і чиї трудові книжки залишаються неоформленими. 

Роботодавець перераховує до відповідних фондів єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Сплата ЄСВ є передумовою для отримання виплати застрахованим особам матеріального забезпечення у разі настання відповідних випадків. Кошти з ЄСВ розподіляються у встановлених пропорціях між наступними фондами:

- Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;

- Фонд соціального страхування на випадок безробіття;

- Пенсійний фонд.

Отже, ще раз наголошуємо, що працівник, який отримує заробітну плату в «конверті» стає повністю залежним від роботодавця. Він не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.