Днями у приміщенні Криворізької північної ДПІ головного управління ДПС у Дніпропетровській області відбувся брифінг начальника Криворізької північної ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Ігоря Тимченко з представниками ТРК «Рудана». Під час брифінгу обговорювались питання про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
«З початку 2021 року до бюджету міста Кривого Рога від платників надійшло 18,2 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Згідно Податкового кодексу України (далі – ПКУ)платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Податком на нерухомість оподатковується житлова та нежитлова нерухомості, в тому числі його частка, крім винятків, зазначених у пп. 266.2.2 ПКУ.
У 2021 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується фізичним особам – власникам об’єктів нерухомості (будинків, квартир тощо) за 2020 рік, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року – 4 723,00 гривень.
Ставки та пільги з податку встановлюються за рішенням місцевих рад: сільських, селищних, міських та рад об'єднаних територіальних громад. Тобто, ставки та пільги залежать також від рішень, встановлених місцевими радами на кожній окремій території, де знаходяться об’єкти нерухомості.
Податок на нерухомість платять тільки власники житлової нерухомості. Тому, якщо Ви орендуєте квартиру або проживаєте в ній за іншими підставами, податок на нерухомість Вас не торкнеться. Обов’язок лежить винятково на власнику – особі, на яку оформлений правовстановлюючий документ на об'єкт нерухомості.
Щороку до 1 липня податковим органом, власникам нерухомого житлового та нежитлового майна, надсилаються (вручаються) за місцем реєстрації платника податків податкове повідомлення - рішення про сплату суми податку із зазначенням відповідних платіжних реквізитів сільських, селищних, міських рад.
Якщо власник нерухомості отримав повідомлення-рішення, але вважає, що сума податку повинна бути іншою, ніж зазначена в цьому повідомлення, то платнику необхідно звірити дані на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, розмір загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості та право на користування пільгою із сплати податку.
У разі виявлення розбіжностей із даними, підтвердженими платником податку, орган податкової служби за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим.
Звертаю увагу, про строки сплати податку на нерухомість:
-
фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
-
юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Податок може сплачуватися в установах банку, а у сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад», - повідомив присутнім Ігор Тимченко
Відео розміщено за посиланням: https://rudana.com.ua/uk/videos/kvadraty-ponad-normu-kogo-stosuyetsya-vymoga-splaty-podatku-na-neruhomist